4 lut 14 11:59

Związek z internetu - powód do wstydu?

Zaczęło się od niewinnie puszczonego wirtualnego oczka, potem kilka wiadomości, rozmów telefonicznych, pierwsza randka, niedługo potem kilka kolejnych i stało się. Jesteście parą.

Portale randkowe pomagają znaleźć bratnią duszę Foto: Shutterstock

W zasadzie nie mogłabyś być szczęśliwszą osobą na świecie – on przecież jest czuły, inteligentny, potrafi cię rozbawić i uwielbiasz z nim spędzać czas.

Dlaczego więc czujesz zakłopotanie za każdym razem, gdy ktoś pyta, jak się poznaliście?

Gdzie się poznaliście?

Internet z dnia na dzień staje się coraz popularniejszym miejscem zawierania nowych znajomości. Poznać kogoś nowego można na forach tematycznych, czatach czy portalach randkowych.

Połączyć was mogą wspólne zainteresowania lub ten wyjątkowy błysk w oku, który dostrzegłaś na zdjęciu. Jego natomiast może zauroczyć poczucie humoru, które dostrzerze w twoich opisach lub twój szczery uśmiech.

Mity

Wiele osób jednak, w towarzystwie znajomych ze świata realnego, wstydzi się faktu, że posiada konto na portalu randkowym. Boją się krytyki ze strony znajomych i rodziny.

Boją się nieprawdziwych głosów, że w internecie partnerów szukają wyłącznie samotnicy, którzy nie potrafią zainteresować nikogo poza światem wirtualnym. Ale czy warto przejmować się cudzą opinią, jeżeli w grę wchodzi nasze własne szczęście?

Przecież poznając kogoś w sieci, nie stajecie się automatycznie parą – musicie się poznać w świecie realnym i poczuć, że to "to", tak samo jak w przypadku związków, które rozpoczęły się poza wirtualną przestrzenią.

Wirtualne "cześć" nie różni się niczym od "cześć" powiedzianego na przystanku autobusowym, prawda? Po drugiej stronie monitora przecież też siedzi prawdziwy człowiek, który ma swoje plany, marzenia i hobby.

Wytęsknione kilometry

No i najważniejsze  –  nieważne, czy mieszkasz w dużym mieście, czy małym miasteczku – ktoś, kto wydaję się być stworzony idealnie dla ciebie, z podobnym pomysłem na życie, może mieszkać setki kilometrów od ciebie.

Na pobliskim przystanku nie masz szans go spotkać, dlaczego więc nie spróbować napisać kilku wiadomości i zobaczyć, jak znajomość potoczy się dalej?

Życie jest pełne niespodzianek, kto wie, może jeszcze dziś napisze do ciebie twoja przyszła miłość :) A jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na poznanie osoby, przy której twoje serce zabije mocniej, sprawdź, jak działa portal randkowy i już dziś rozpocznij poszukiwania swojego wymarzonego partnera. Nie wiesz, jak zacząć? To proste: stwórz w kilka minut swój profil i zacznij nawiązywać nowe kontakty>>

Możliwość komentowania treści została tymczasowo wyłączona. W najbliższym czasie udostępnimy nową platformę do publikowania komentarzy.
Pokaż więcej