26 sie 14 11:49

Związek dojrzały – co to tak naprawdę znaczy?

Nieustanne kłótnie, ciągłe pretensje o wszystko i o nic. Jej wydaje się, że jest pępkiem świata, jemu, że zupełnie nie musi się starać. Niby dorośli, a zachowują się niezbyt dojrzale, jak na swój wiek. Tkwią w wieloletnim, a więc jak to się mówi „dojrzałym związku”, ale czy w tym wypadku to określenie ma jakikolwiek sens?

Udostępnij
8
Związek dojrzały - co to tak naprawdę znaczy? Foto: Thinkstock

„Dojrzałość” - właściwie nikt z nas nie powinien mieć kłopotów ze zdefiniowaniem tego słowa. Ale czy tak, jak bez problemu jesteśmy w stanie wytłumaczyć czym jest dojrzały owoc, albo egzamin dojrzałości, z łatwością przychodzi nam zdefiniowanie tego, czym jest dojrzały związek?

Jedna z użytkowniczek serwisu Sympatia.pl stawia znak równości między dojrzałym związkiem a miłością. Definiuje to uczucie w następujący sposób:

-  Prawdziwa miłość jest dojrzała, nie pozostawia żadnych wątpliwości co do wyboru partnera, jest pozbawiona egoizmu. Sprawia, że czujemy się wobec siebie swobodnie, jesteśmy szczęśliwi i zmotywowani do działania. Mnie kojarzy się również ze wspólnie spędzonymi wieczorami, kiedy jest czas, by spokojnie porozmawiać o tym, co działo się w pracy i o wspólnych planach. – pisze rusałka.

Inna z użytkowniczek dodaje: - W zdrowej relacji ludzie rozmawiają, dzielą się uczuciami, dążą do porozumienia, a jeśli trzeba – do wypracowania kompromisów. Wieczna dziewczynka tego nie potrafi.... i wieczny chłopiec też tego nie potrafi.

Zupełnie inne zdanie ma użytkownik, posługujący się nickiem facet. Całkowicie nie zgadza się on z definicjami dojrzałego związku, układanymi przez panie.

- Typowo kobiecy punkt widzenia, typowe bzdury bez sensu. Od kiedy wyznacznikiem dojrzałości jest bycie zakochanym? Od kiedy wyznacznikiem dojrzałości jest bycie w związku małżeńskim lub innym stałym związku? Od kiedy wyznacznikiem dojrzałości jest posiadanie dzieci? Małżeństwo i stały związek zaspokajają tylko potrzeby kobiety. Rzeczywistość jest inna i stąd to wasze rozgoryczenie i gadanie, że faceci są tacy niedojrzali. I kto decyduje o tym, co to dojrzałość? Kobiety? Od kiedy?

A czym, według Was, jest dojrzały związek?

Udostępnij
8
Możliwość komentowania treści została tymczasowo wyłączona. W najbliższym czasie udostępnimy nową platformę do publikowania komentarzy.
Pokaż więcej