20 maja 14 10:10

Zbyt długo sami, by z kimś się związać

Ela przyznaje, że może i chciałaby kogoś poznać, ale przez to, że świetnie poukładała swoje samotne życie, nie tęskni tak naprawdę za stałym związkiem. Karolina ostatni raz w poważnym związku była 12 lat temu. Z ostatniej miłości zrezygnowała dlatego, że jej partner chciał zrobić kolejny krok i wspólnie zamieszkać. Gosia, która żyła w nieudanym małżeństwie, im dłużej jest sama po śmierci męża, tym bardziej docenia życie w pojedynkę.

Zbyt długo sami, by z kimś się związać Foto: Thinkstock

Czy im dłużej żyjemy sami, tym trudniej jest się nam ponownie z kimś związać?

- Zaprosił mnie do siebie i jakoś tak szybko poszło. Upojna noc ze śniadaniem do łóżka i… kompletne rozczarowanie. Nie chodzi o to, że był kiepski w łóżku. Docierała do mnie myśl, że zamiast spędzać romantyczny poranek u boku tego faceta, wolałabym się obudzić u kumpeli i pół dnia, z potarganymi włosami, jeść zupki chińskie, gadać i wygłupiać do woli - wspomina Ela, która świadomie zrezygnowała z szansy stworzenia nowego związku na rzecz wolności i życia po swojemu. Ela nie wie jeszcze, czy zamierza się z kimś związać.

- Córka w złości powiedziała mi: "jak za długo będziesz sama, to nikt już cię potem nie zechce". Zauważyłam, że jej słowa wcale mnie nie bolą, zrozumiałam, że po tylu latach z samotnością jestem już za pan brat, wręcz ją lubię. Czułam, że ani za rok, ani za dwa, nie będę chciała tak na zawsze zostawiać swojej samotni – wspomina z kolei Karolina.

- Od śmierci męża mijają dwa lata. Nasz związek nie należał do udanych. Bardzo dużo czasu zajęło mi rozliczenie się z przeszłością. Na tyle długo, że przyzwyczaiłam się do samotności. Jestem i zawsze byłam samodzielną, niezależną osobą – tłumaczy Gosia.

Czy żyjąc dłuższy czas jako singiel, można tak na dobre przestać czuć potrzebę życia w związku?

Czy można być szczęśliwym singlem przez całe życie?

Zapraszamy do dyskusji!

Możliwość komentowania treści została tymczasowo wyłączona. W najbliższym czasie udostępnimy nową platformę do publikowania komentarzy.
Pokaż więcej