22 maja 14 14:52

Zbyt atrakcyjne na miłość

Młode, piękne i inteligentne. Idą przez życie jak burza, konsekwentnie pną się po szczeblach kariery. Świetnie zarabiają i z pozoru nie brakuje im niczego. Czy królewny bez pary - jak się o nich mówi - swoją niezależność i samodzielność okupują samotnością? Dlaczego nie mogą znaleźć partnera?

Zbyt atrakcyjne na miłość Foto: Thinkstock

Czy atrakcyjne i pewne siebie kobiety budzą więcej pożądania, czy strachu?

Monika

Od trzech lat szuka mężczyzny, z którym mogłaby zbudować swoją przyszłość. Nie sądziła, że będzie to takie trudne. Do tej pory wszystko układało się po jej myśli.

– Dzięki pozycji w firmie nikt nie odważy się wodzić za mną wzrokiem, gwizdać czy robić dwuznaczne gesty. Ale nie zawsze tak było. W firmie przeszłam niemal całą drogę awansu, zaczynając jako młodszy specjalista. Świetna praca, perspektywy, powodzenie u mężczyzn – żyć nie umierać. Związki z kolegami z pracy oczywiście, nie wchodziły w grę, a ja też niespecjalnie miałam czas na budowanie relacji poza pracą, i chyba to się na mnie zemściło.

– W życiu zawodowym osiągnęłam cele, które sobie postawiłam. Teraz chciałabym pójść dalej. Niestety, co związek, to zawód. Nie wydaje mi się, żeby to była moja wina, bo bardzo chcę z kimś być i jestem gotowa dać z siebie jak zawsze wszystko. O co więc chodzi?

Anita

Długie, czarne włosy, ciemna oprawa oczu, pełne, naturalnie czerwone usta, płaski brzuch, biust w rozmiarze szlachetnego C i nogi prawie do nieba. Bycie ładną przychodzi jej bez trudu. Znalezienie partnera już nie...

- Chciałam poznać kogoś, z kim mogłabym stworzyć coś trwałego. Byłam nawet gotowa osiąść zagranicą na stałe. Tylko że chętnych jakoś brakuje. O ile wszyscy zapewniali mnie, że jestem najpiękniejszą kobietą, jaką poznali, to jakoś nikt się nie kwapił, żeby zaangażować się w związek, zadeklarować się na poważnie. Każdy – a tych potencjalnie na dłużej było kilku – pobył chwilę i uciekał, choć żadna ze mnie zołza. Gdzie tu sens? – zastanawia się.

Czy Monika i Anita są ofiarami stereotypowego myślenia?

"Piękna, więc pewnie zabiega o nią wielu mężczyzn". "Zadbana laleczka – na co dzień zajmuje się tylko malowaniem paznokci"."Ładna, więc głupiutka"

Czy te kobiety mają szansę na miłość?

Możliwość komentowania treści została tymczasowo wyłączona. W najbliższym czasie udostępnimy nową platformę do publikowania komentarzy.
Pokaż więcej