10 lip 14 11:00

Wyjazd z partnerem czy z przyjaciółmi?

Wreszcie nadeszło długo wyczekiwane lato i zaczął się sezon wakacyjnych wyjazdów. Twój partner od tygodnia przegląda foldery biura podróży, planując dla was romantyczną wycieczkę. Tymczasem dzwoni przyjaciółka z przypomnieniem o dawno obiecanych wspólnych wakacjach nad morzem. I co teraz?

Udostępnij
0
z kim na wakacje Foto: Thinkstock

Wyjazd z partnerem: za i przeciw

Wakacje to szczególny czas dla związku, zwłaszcza, jeśli jesteście razem od niedawna. Wspólny wyjazd i czas spędzony tylko we dwoje to możliwość przeżycia wielu pięknych chwil, które na długo pozostaną w waszej pamięci. To także okazja, by przyjrzeć się sobie nawzajem i „poznać się” na nowo. Z dala od domu i codzienności oboje jesteście zrelaksowani, otwarci na nowe przeżycia i zabawę. Wreszcie możecie myśleć tylko o sobie i cieszyć się swoim towarzystwem.

Zdarza się jednak, że ten pozornie idealny układ w rzeczywistości nie sprawdza się tak dobrze, jak zakładaliśmy. Atmosfera maksymalnej swobody i jednocześnie całkowite skupienie uwagi na partnerze może spowodować, że oprócz zalet zaczniecie też dostrzegać swoje wady, których na co dzień nie zauważacie.

Wyjazd z przyjaciółmi: za i przeciw

Wyjazd z paczką dawno niewidzianych przyjaciół to teoretycznie gwarancja dobrej zabawy. Od dawna to planowaliście i wreszcie macie możliwość spędzić czas w dawno sprawdzonym, zgranym towarzystwie. Takie wakacje z reguły obfitują w różne spontaniczne zabawy i atrakcje, a fakt, że znacie się od dawna gwarantuje niepowtarzalną atmosferę.

Z drugiej strony, nawet między przyjaciółmi mogą się zdarzyć nieporozumienia. Im większa grupa, tym większe ryzyko, że będziecie mieli odmienne zdanie, np. odnośnie tego, co chcielibyście robić. Może pojawić się presja i konieczność dostosowania się do innych, nawet, jeśli ma się odmienne zdanie. Może się nagle okazać, że wcale nie jesteście ze sobą już tak blisko, jak kiedyś.

Jak wybrać?

Jak widać, zarówno wyjazd z partnerem, jak i wycieczka z przyjaciółmi mają swoje dobre i złe strony. Byłoby świetnie, gdyby dało się pojechać i tutaj, i tutaj, ale mało kto z nas może sobie pozwolić na taki luksus. Ograniczenia w postaci długości urlopu czy nawet limity finansowe zmuszają do dokonania wyboru między jednym a drugim.

Przy podjęciu takiej decyzji musisz po prostu kierować się swoimi priorytetami, które wynikają z twojej konkretnej sytuacji i rodzaju związku, w jakim żyjesz . Jeśli np. oboje z partnerem pracujecie, albo nawet jeszcze nie mieszkacie razem i w ciągu roku nie macie dla siebie zbyt wiele czasu, to wybór powinien być prosty. Przyjaciele na pewno zrozumieją twój punkt widzenia i nie będą mieli za złe, że w tym wypadku nie skorzystasz z ich propozycji.

A może kompromis?

W każdej sytuacji można znaleźć „złoty środek”. Być może idealnym rozwiązaniem dla ciebie byłoby połączenie dwóch wyjazdów w jeden. Możesz porozmawiać z partnerem i przyjaciółmi i zaproponować, że pojedziecie wszyscy razem, ale wasza dwójka zatrzyma się w innej kwaterze. W ten sposób wy zyskacie prywatność i czas tylko dla siebie, a twoi przyjaciele będą mogli liczyć na wspólne imprezy i atrakcje, w których wszyscy weźmiecie udział.

Jednak zanim podejmiesz taką decyzję, koniecznie porozmawiaj o tym partnerem, szczególnie, gdy on nie zna wszystkich twoich przyjaciół. Jeśli pomysł mu się nie spodoba, nie nalegaj i nie obrażaj się. Pamiętaj, że to on jest dla ciebie najważniejszy i z jego zdaniem powinieneś się liczyć w pierwszej kolejności. To w końcu z nim chcesz dzielić życie – nie zapominaj o tym. Być może przyjaciele będą zawiedzeni, ale na pewno nie będą mieli do ciebie pretensji. W końcu to miłość jest najważniejsza!

Życzymy Wam udanych wakacji!

Udostępnij
0
Możliwość komentowania treści została tymczasowo wyłączona. W najbliższym czasie udostępnimy nową platformę do publikowania komentarzy.
Pokaż więcej