12 mar 14 10:35

Wiosna, wiosna, ach to Ty!

Słońce grzeje coraz mocniej, zimowe nastroje i spędzanie czasu pod kocem z kubkiem kakao zapędzamy do strefy wspomnień. Nadchodzi wiosna – widać to nie tylko za oknem. Spoglądając na rośliny, możemy poczuć wiosnę. A co się dzieje w naszych sercach?

miłośc wiosną Foto: Shutterstock

Jedną z głównych zmian zachodzących w ludzkim organizmie w cieplejsze dni, jest produkcja melatoniny i serotoniny. Wiosną zmienia się bilans hormonów. Zamiast dużej dawki melatoniny – odpowiedzialnej za "depresyjny" nastrój, nasz organizm produkuje więcej serotoniny, czyli hormonu szczęścia. Mniej melatoniny oznacza pobudzenie seksualne, więcej energii, mniejszą senność. Mamy po prostu lepszy nastrój.

Wiosną zaczynamy też tęsknić za miłością. Albo wyglądamy za nową znajomością, albo zaczynamy jakoś inaczej spoglądać za osobą, którą znamy już od dawna, ale do tej pory myśleliśmy, że chcemy zatrzymać znajomość na etapie koleżeństwa. Słońce zaczyna wyglądać zza chmur i nagle…bum! Jesteśmy zauroczeni jej czy jego wdziękiem i uśmiechem. Osoby będące w związkach na nowo przeżywają stan "pierwszego zakochania".

Wiosna sprzyja romansom. Nie dość, że pogoda zachęca do spacerów, które stają się weselsze w towarzystwie, to jeszcze ta atmosfera: ptaki śpiewają, ludzie na ulicach są uśmiechnięci  - a jak wiadomo w uśmiechu najłatwiej się zakochać. Wyjdź więc z domu i zagadaj do uśmiechniętej nieznajomej.

Jesteś nieśmiały? Zawsze możesz założyć konto na portalu randkowym i zamiast zagadywać obcą osobę, umówić się z konkretną dziewczyną na wiosenny spacer. Może założy sukienkę w kwiaty? :)

A może znaleźliście miłość już zimą i bliżej Wam do słów piosenki Kabaretu Starszych Panów?

„Nie zakocham się tej wiosny już w nikim

Choćby śpiewem się zaniosły słowiki

Choćby zapachniały wszystkie jaśminy

Choćby zapłakały wszystkie dziewczyny…"

Możliwość komentowania treści została tymczasowo wyłączona. W najbliższym czasie udostępnimy nową platformę do publikowania komentarzy.
Pokaż więcej