10 kwi 14 09:36

Szukać dalej czy zrezygnować?

Miesiąc temu założyłem konto w portalu randkowym. Jestem trochę zniechęcony, bo co prawda poznałem kilka osób, ale nic poza tym. Zastanawiam się, jak taki portal może mi pomóc w znalezieniu partnerki? Jestem trochę nieśmiały, od dawna samotny i - co najgorsze - sam nie wiem, jaką osobę chciałbym poznać. Może lepiej zrezygnować i nie łudzić się, że coś z tego będzie? Marek, 27 lat

Odpowiedź Malwiny:

Drogi Marku,

Pierwsze symptomy zniechęcenia zwykle pojawiają się już na początku korzystania z tego typu portali. Można to porównać do sytuacji, gdy przechodzimy na dietę i oczekujemy szybkich efektów. Poświęcamy się i staramy robić wszystko jak należy. A gdy nie widzimy efektów - stwierdzamy, że nasz wysiłek nie ma sensu i wracamy do poprzednich nawyków.

Na początku aktywność wielu użytkowników portali randkowych jest największa. W ciągu kilku pierwszych tygodni wiele osób spędza dużo czasu przed monitorem, nawiązuje nowe kontakty i oczekuje, że za chwilę miłość uderzy w nich niczym piorun.

Wszystko idzie dobrze, jeśli takie próby są skuteczne - ktoś odpowiada na nasze zaczepki, angażuje się w korespondencję z nami, daje nam nadzieję na dalszy rozwój wydarzeń. Ale w chwili, gdy raz, drugi czy trzeci spotykamy się z odmową lub gdy "nie iskrzy", zaczynamy myśleć: "po co mi to?", "a czego ja się spodziewałem, przecież i tak nic z tego nie będzie". Pojawia jest refleksja dotycząca sensowności istnienia na portalach randkowych. To częsty błąd.

Pamiętaj, Marku, że portale randkowe są zbiorem dużej liczby osób, spośród których trzeba dopiero "wyłowić" tę złotą rybkę, która spełni nasze marzenie o miłości.

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że zanim się ją złowi, będzie nam potrzebna wędkarska cierpliwość, wyczucie i oczywiście czujność - by nie przegapić odpowiedniego momentu. Choć oczywiście nie jest to reguła - bywa, że zanim zdążymy na dobre zagrzać miejsce w portalu randkowym, spotykamy kogoś, kto w stu procentach odpowiada naszym preferencjom i znikamy z niego tak szybko, jak się na nim pojawiliśmy.

Nie przejmuj się też tym, że nie wiesz jeszcze, z jaką kobietą chciałbyś się związać. Nie musisz mieć z góry ustalonych preferencji co do tej osoby. Najczęściej i tak trzeba poznać choć kilka osób, by stwierdzić, że wśród nich jest ktoś dla nas, że coś nam w nim odpowiada lub nie. Jednym udaje się do takich wniosków dojść bardzo szybko, inni potrzebują na to więcej czasu.

Rezygnacja i mówienie, że to bez sensu, jest... właśnie bez sensu :) Nie skupiaj się na myślach w stylu "to się nie może udać", "po co ja to robię?", lecz baw się nową sytuacją, nastaw się pozytywnie, skup się na ludziach, rozmowach, spróbuj wynieść z nich coś nowego i pozytywnego dla siebie. I przede wszystkim - uzbrój się w cierpliwość. W końcu nigdzie nie jest napisane, że jeśli nie poznasz miłości życia w ciągu tygodnia, miesiąca czy dwóch - nigdy ci się to nie uda. To tylko kwestia czasu ;) Powodzenia!

Malwina

kontakt@sztukaflirtu.pl

Szukasz bratniej duszy i nie wiesz, jak zacząć? Sprawdź, jak działa portal randkowy Sympatia.pl już dziś! Tak >>> Chcę wypróbować, rejestruję się teraz.

Możliwość komentowania treści została tymczasowo wyłączona. W najbliższym czasie udostępnimy nową platformę do publikowania komentarzy.
Pokaż więcej