11 wrz 14 15:10

Słodkie rozstania, czyli torty rozwodowe na pocieszenie dla byłych małżonków

Rozwód to początek nowego, a może nawet lepszego życia. Dlaczego więc nie uczcić go huczną imprezą, na której nie powinno zabraknąć wymyślnego tortu? Ktoś zapyta: czy to kiepski żart? Ależ skądże! Moda na torty rozwodowe trafiła już także do Polski,  a ich producenci wykazują się niesamowitą fantazją i kreatywnością! Zresztą, przekonajcie się sami!

Udostępnij
0
Słodkie rozstania, czyli torty rozwodowe na pocieszenie dla byłych małżonków Foto: Thinkstock

Jak łatwo się domyślić motywem, który dominuje na tortach rozwodowych, jest odzyskanie wolności. Autorzy tych słodkich arcydzieł stwiają w tej kwestii na wielość rozwiązań. Ciekawe tylko czy są one uzależnione od wymagań klientów, a właściwie od tego, jak wyglądało ich wcześniejsze życie w związku małżeńskim?

Jeżeli tak, to możemy mieć poważne powody do obaw. Większość tortów, stworzonych właśnie na tę okazję, ma bardzo drastyczne przesłanie, np. opływa lukrową krwią, która sączy się prosto z serca lub innej części ciała jednego ze świeżo rozwiedzionych małżonków.

Trzeba przyznać, że niektóre z nich są bardzo realistyczne...

Pojawiają się też bardziej metaforyczne wizje. Ciężko jednak rozgryźć, co tak naprawdę autor miał na myśli? Czy za pomocą tortu chciał zobrazować, jak wygląda miłość do grobowej deski, czy raczej ukazać, co oznaczają słowa "wpędzić kogoś do grobu"?

Koniec małżeństwa jest równoznaczny z podziałem majątku. To, co otrzyma każda ze stron, można przecież przedstawić za pomocą tortu.

Słodkie rozstania, czyli torty rozwodowe na pocieszenie dla byłych małżonków Słodkie rozstania, czyli torty rozwodowe na pocieszenie dla byłych małżonków Foto: Thinkstock

Niektórzy próbują także ukazać niesprawiedliwość losu...

Jak się okazuje, taki tort wcale nie musi być jadalny. Można go przecież zrobić z... papierów rozwodowych.

Cóż... jeśli więc macie w planie delektować się tortem na swoim weselu, to może jednak warto jeszcze dwa razy przemyśleć, czy w przyszłości będziecie mieli ochotę na spróbowanie któregoś z powyższych smakołyków.

Udostępnij
0
Możliwość komentowania treści została tymczasowo wyłączona. W najbliższym czasie udostępnimy nową platformę do publikowania komentarzy.
Pokaż więcej