27 maja 14 15:19

Samotny rodzic i nowa miłość

Bywa, że samotni rodzice poddawani są sporej krytyce. Niektórzy twierdzą, że rodzice powinni w stu procentach skupić się tylko i wyłącznie na opiece nad dzieckiem. Życie prywatne mogą przecież odłożyć na "potem", kiedy dziecko będzie już samodzielne.

Samotny rodzic szuka miłości Foto: Shutterstock

"Z takich randek dzieci tylko głupieją - muszą co chwilę innemu facetowi mówić wujku", "Czy Wy naprawdę myślicie, że dzieci niczego nie widzą?".

Takie opinie pojawiły się na forum portalu randkowego Sympatia.pl. Odpowiedziało na nie wiele samotnych mam, które uważają, że mają prawo spotykać się z ludźmi i umawiać na randki tak samo bezdzietni single. Samotni rodzice często wychodzą z założenia, że szczęśliwy rodzic to szcześliwe dziecko.

Moja mama nie jest sama

Jednym z ciekawszych komentarzy w dyskusji okazał się ten zamieszczony przez ~M.:

"Sama byłam dzieckiem po rozwodzie rodziców i mieszkałam z mama i jej nowym facetem. Na początku buntowałam się i chciałam mamę dla siebie. Musiała przechodzić gehennę... Teraz patrzę na nich, na nią i jej męża, dwoje starszych ludzi chodzących na spacery... MOJA MAMA NIE JEST SAMA! Aż się wzdrygam na myśl, gdyby z mojej winy się rozstali. Dzieci są egoistami i to normalne, ale teraz, kiedy ja się wyprowadziłam, bo taka kolej rzeczy, moja mama nie jest sama. Gdybym mogła cofnąć czas, nie robiłabym takiej afery".

Czy samotny rodzic ma prawo do szczęścia w związku, czy powinien całkowicie poświęcić się dzieciom?

Możliwość komentowania treści została tymczasowo wyłączona. W najbliższym czasie udostępnimy nową platformę do publikowania komentarzy.
Pokaż więcej