10 lip 14 09:26

Ryzyko wakacyjnej miłości

Słońce, piękna plaża i zapierające dech w piersiach krajobrazy. Zwykły wyjazd z przyjaciółmi okazał się być spełnieniem marzeń, a co najlepsze - to właśnie w tych okolicznościach poznajesz długo wyczekiwanego, swojego osobistego księcia z bajki. Cały ten scenariusz wydaje się być zbyt piękny. Czy to wszystko dzieje się naprawdę?

Udostępnij
6
Ryzyko wakacyjnej miłości Foto: Shutterstock

Owszem, dzieje się, jednak aby twoja bajka nie zakończyła się zbyt szybko, musisz podejść do wszystkiego z dystansem i uważać na kilka ważnych spraw. Oczywistym jest, że w takich okolicznościach trudno jest zachować zdrowy rozsądek, jednak w przeciwnym razie możesz przeżyć bolesne rozczarowanie albo wpakować się w niezłe tarapaty.

Typowy scenariusz

Plaża, termometr wskazuje nieco ponad trzydzieści stopni, a Ty w ramach all inclusive spacerujesz wokół hotelowego basenu z drugim już dzisiaj drinkiem. W pewnym momencie podchodzi On. Niewinnie zagadując, proponuje wspólnego drinka. Dobrze zbudowany, z dwudniowym zarostem i uroczym akcentem Hiszpan. Myślisz sobie – co mam do stracenia? Wyjechałam, więc będę się dobrze bawić.

Przystojniak o tajemniczym uśmiechu szybko zawraca ci w głowie. Po tygodniu wyznaje ci miłość, zna na pamięć listę twoich ulubionych potraw i piosenek. Ty natomiast na jego temat wiesz tylko tyle, że ma na imię Jose, mieszka w Barcelonie i jest onieśmielająco przystojnym singlem.

Nadchodzi jednak koniec wyjazdu, a Ty zastanawiasz się, co dalej. Seksowny Jose zaplanował już przecież całą waszą przyszłość. Przeprowadzisz się do Hiszpanii, zamieszkacie w jego mieszkaniu na przedmieściach Barcelony i będziecie żyli długo i szczęśliwie.

A co z twoimi planami? Szef wspominał przecież o możliwym awansie, poza tym zostało ci jeszcze parę rat za telewizor, a twój kot nie lubi długich podróży.

W tym momencie wyjścia masz dwa – idziesz na żywioł, albo zapominasz o tych dwóch tygodniach i wracasz do szarej rzeczywistości. Jedno jednak jest pewne – musisz na chwilę stanąć z boku i przyjrzeć się całej tej historii od samego jej początku.

Każda z nas zapewne życzyłaby sobie happy endu - Jose okazuje się kochającym mężem, ojcem, wychowanym w fantastycznej rodzinie, która gdy cię poznała, pokochała jak córkę. W tej sytuacji nic, tylko pozazdrościć.

Jest jeszcze wersja druga: Wszystkie te głodne historyjki, które opowiadał ci przez cały wyjazd, to brednie.

Podczas podejmowania decyzji musisz wziąć pod uwagę wszelkie za i przeciw. Co gorsza, choć to trudne, o niektórych z tych za i przeciw powinnaś zadecydować już na samym początku znajomości, a nie dopiero na ewentualnym końcu waszej znajomości.

O czym pamiętać, by nie popełnić podstawowych błędów?

·         Zanim dasz się ponieść emocjom, przekalkuluj na chłodno, czego oczekujesz od tej relacji. Jeśli w domu czeka na ciebie kochający mąż i dziecko, zastanów się dobrze, czy niewinny romans, nie okaże się wyniszczającym moralniakiem. Jeśli natomiast jesteś singielką, weź pod uwagę opcję seksu bez zobowiązań. Mimo wszystko, najczęściej to właśnie na tym kończą się letnie romanse.

·         Pamiętaj również o własnym bezpieczeństwie. Nigdy nie zostawaj sam na sam z nowo poznanym mężczyzną.

·         Jeśli masz słabość do egzotycznej urody, zachowaj szczególną ostrożność. Zwłaszcza w stosunku do przystojniaków z krajów arabskich, którzy często szukają okazji na zdobycie legalnego wstępu do Europy, a to może dać im właśnie małżeństwo z Polką. Oprócz tego, pamiętaj o całej liście przypadków porwań naiwnych Europejek.

·         Choć to naprawdę trudne, staraj się mimo wszystko odkryć, o co mu chodzi. Jeśli oczekujesz prawdziwego związku, może się np. okazać, że twój nowo poznany wybranek jest tak naprawdę banalnym kobieciarzem.

Gdy jednak zdecydujesz się na "zwieńczenie" waszej relacji, pamiętaj o zabezpieczeniu. Nigdy nie możesz mieć pewności, jak wcześniej wyglądało życie twojego nowego partnera. Uchronisz się dzięki temu przed wieloma chorobami i nieplanowaną ciążą.

Abstrahując od wszystkich wyżej wymienionych porad, najlepiej jest traktować letnie zauroczenia z przymrużeniem oka. Lepiej w końcu być mile zaskoczoną, niż niemile rozczarowaną.

Jeżeli chcesz pomóc swojemu szczęściu rozwiąż test doboru partnerskiego i znajdź osobę idealnie dopasowaną do ciebie.

Udostępnij
6
Możliwość komentowania treści została tymczasowo wyłączona. W najbliższym czasie udostępnimy nową platformę do publikowania komentarzy.
Pokaż więcej