30 gru 14 10:55

Psychozabawa: Czy ona jest tobą naprawdę zainteresowana? Wersja dla panów

Spotykacie się już kilka miesięcy i zastanawiasz się, czy ona myśli o waszym związku na poważnie? Sprawdź, na podstawie przedstawionych przykładów, jak w podobnych sytuacjach reaguje twoja partnerka.

Udostępnij
12
Czy ona jest tobą naprawdę zainteresowana? Foto: istock

Potraktuj tę zabawę jako okazję do zastanowienia się, jak rozwija się twoja relacja z nową partnerką.

Zaznacz odpowiedź, która odpowiada twojemu największemu poziomowi zgodności z postrzeganiem twojej relacji.

1. Zbliżają się święta i  chcesz, aby twoja partnerka usiadła z wami przy rodzinnym stole. Twoja partnerka cieszy się na tę okoliczność, jest ciekawa rodziny, zadaje pytania. Nie unika tematów rodzinnych i nie szuka wymówek, aby nie uczestniczyć w tej ważnej dla ciebie uroczystości.

a. Raczej tak.

b. Raczej nie.

2. Minęło już kilka miesięcy odkąd się spotykacie. Coraz częściej myślisz o wspólnym zamieszkaniu i proponujesz to partnerce. Reaguje pozytywnie, cieszy się i raczej nie ma wątpliwości. Generalnie masz poczucie, że twoja partnerka nie unika ważnych rozmów i jest otwarta na to, aby cię poznawać. Z chęcią podejmuje nie tylko przyjemne tematy, ale przede wszystkim nie unika rozmów o trudnościach, które silny związek musi przezwyciężyć.

a. Raczej tak.

b. Raczej nie.

3. Twoja partnerka pozytywnie reaguje na spędzanie wspólnego czasu wolnego i poznawanie twoich pasji i zainteresowań. Nie odmawia wspólnych wyjść nie tylko w obszarze ważnych dla niej przyjemności, ale jest otwarta również na propozycje z twojej strony.

a. Raczej tak.

b. Raczej nie.

4. Masz poczucie, że z otwartością i zaufaniem możesz rozmawiać ze swoją partnerką o sprawach ważnych, dotyczących planów na życie, emocji i celów. Twoja partnerka nie unika ważnych rozmów i nie sprowadza waszych rozmów tylko do tego, co przyjemne i łatwe. Masz poczucie, że dojrzale i z szacunkiem odnosi się do twoich potrzeb rozmowy o sprawach istotnych dla was obojga.

a. Raczej tak.

b. Raczej nie.

5. Twoja partnerka uznaje twoją potrzebę autonomii i nie chce zmieniać cię na swoje podobieństwo. Masz poczucie, że masz w tej kwestii komfort i nie musisz robić niczego na siłę, tylko dlatego, że ona tego chce. Macie do siebie zaufanie i nie spotykasz się z nadmierną podejrzliwością i zazdrością o to, co robisz czy z kim się spotykasz.

a. Raczej tak.

b. Raczej nie.

Powyższe przykłady odnoszą się do najczęstszych mechanizmów wpływających na zwiększenie szans na ważny związek:

Rodzina – otwartość na uczestniczenie w życiu rodzinnym partnera i chęć poznawania jego najbliższych, historii i relacji z otoczeniem bliskich partnerowi osób.

Zaangażowanie – chęć poznawania partnera i uważność na jego potrzeby dotyczące sfery emocjonalnej, planów i wizji przyszłego życia.

Czas wspólny – otwartość na zmiany dotychczasowych przyzwyczajeń i motywacja spędzania czasu wspólnego.

Prowadzenie rozmowy – otwartość na prowadzenie rozmów opartych o zaufanie i dotyczących ważnych obszarów wspólnego życia (plany, emocje, trudne wątki osobiste).

Partnerstwo – traktowanie partnera podmiotowo, brak zachowań opartych o presje i przymus dostosowania się, nie zmienianie partnera "na siłę" pod swoją wizję świata i związku.

Jeśli zaznaczyłaś/-eś we większości odpowiedzi twierdzące, to prawdopodobnie twój związek jest oparty o zdrowe zasady zaangażowania partnerów. Potraktuj tę psychozabawę jako przyczynek do przyjrzenia się temu, jak rozwija się twój związek.

Test został przygotowany przez ekspertów Centrum Rozwoju Holis.

Jeśli chcesz wiedzieć, jaki typ osobowości do Ciebie pasuje i z kim masz szansę stworzyć udany związek, uzupełnij test dopasowania w serwisie Sympatia Plus już teraz. Dasz sobie szansę na prawdziwe szczęście?

Udostępnij
12
Możliwość komentowania treści została tymczasowo wyłączona. W najbliższym czasie udostępnimy nową platformę do publikowania komentarzy.
Pokaż więcej