30 gru 14 11:16

Psychozabawa: Czy on jest tobą naprawdę zainteresowany? Wersja dla pań

Spotykacie się kilka miesięcy i zastanawiasz się, czy on myśli o waszym związku na poważnie? Sprawdź, na podstawie przedstawionych przykładów, jak w podobnych sytuacjach reaguje twój partner.

Udostępnij
57
Czy on jest tobą naprawdę zainteresowany? Foto: istock

Potraktuj tę zabawę jako okazję do zastanowienia się, jak rozwija się twoja relacja z nowym partnerem.

Zaznacz odpowiedź, która odpowiada twojemu największemu poziomowi zgodności z postrzeganiem twojej relacji.

1. Twój nowy partner jest zainteresowany poznaniem twojej najbliższej rodziny. Pyta i słucha z uwagą, kiedy podejmujesz tematy ze swojego życia rodzinnego. Jest również otwarty na spotkania w gronie rodzinnym i nie szuka wymówek przed spotkaniem w rodzinnym gronie.

a. Raczej tak.

b. Raczej nie.

2. Twój partner wykazuje zaangażowanie i zainteresowanie tobą. Chce cię poznawać, reaguje na twoje emocje, jest zainteresowany rozmowami o twoich potrzebach, problemach, celach zawodowych i marzeniach. Wasz wspólny czas nie jest zorientowany tylko i wyłącznie na sferę intymną oraz przyjemności typu kino czy obiad na mieście.

a. Raczej tak.

b. Raczej nie.

3. Twój partner znajduje dla ciebie czas. Jest otwarty na zmiany w swoich "kawalerskich" przyzwyczajeniach i dzięki temu macie przestrzeń na wspólne aktywności. Reaguje zainteresowaniem na zmiany swoich dotychczasowych nawyków i singielskiego kalendarza.

a. Raczej tak.

b. Raczej nie.

4. Twój partner jest otwarty na trudne rozmowy na temat waszej przyszłości. Nie unika rozmów dotyczących jego planów życiowych i twojego w nich miejsca. Masz poczucie, że potraficie rozmawiać ze sobą otwarcie na tematy istotne.

a. Raczej tak.

b. Raczej nie.

5. Twój partner traktuje cię partnersko i nie masz poczucia presji na to, że to ty masz się do niego dostosować. Nie zmienia cię na siłę i uznaje twoją potrzebę autonomii.

a. Raczej tak.

b. Raczej nie.

Powyższe przykłady odnoszą się do najczęstszych mechanizmów wpływających na zwiększenie szans na ważny związek:

Rodzina – otwartość na uczestniczenie w życiu rodzinnym partnera i chęć poznawania jego najbliższych, historii i relacji z otoczeniem bliskich partnerowi osób.

Zaangażowanie – chęć poznawania partnera i uważność na jego potrzeby dotyczące sfery emocjonalnej, planów i wizji przyszłego życia.

Czas wspólny – otwartość na zmiany dotychczasowych przyzwyczajeń i motywacja spędzania czasu wspólnego.

Prowadzenie rozmowy – otwartość na prowadzenie rozmów opartych o zaufanie i dotyczących ważnych obszarów wspólnego życia (plany, emocje, trudne wątki osobiste).

Partnerstwo – traktowanie partnera podmiotowo, brak zachowań opartych o presje i przymus dostosowania się, nie zmienianie partnera "na siłę" pod swoją wizję świata i związku.

Jeśli zaznaczyłaś /-eś we większości odpowiedzi twierdzące, to prawdopodobnie twój związek jest oparty o zdrowe zasady zaangażowania partnerów. Potraktuj tę psychozabawę jako przyczynek do przyjrzenia się temu jak rozwija się twój związek.

Test został przygotowany przez ekspertów Centrum Rozwoju Holis.

Jeśli chcesz wiedzieć, jaki typ osobowości do ciebie pasuje i z kim masz szansę stworzyć udany związek, uzupełnij test dopasowania w serwisie Sympatia Plus już teraz. Dasz sobie szansę na prawdziwe szczęście?

Udostępnij
57
Możliwość komentowania treści została tymczasowo wyłączona. W najbliższym czasie udostępnimy nową platformę do publikowania komentarzy.
Pokaż więcej