25 lut 14 13:20

Prawda w wirtualnym związku

"Rozmawia nam się wspaniale, czuję bliskość z tym facetem i z lękiem myślę o momencie, kiedy to wszystko pryśnie. Obawiam się, że nie jest ze mną całkowicie szczery. Nie chciałabym, by okazało się, że jestem jego kolejnym wirtualnym podbojem i chwilową zabawą w... miłość."

"Zakochałam się chyba w osobie, której... tak naprawdę nie znam. Taka przypadłość internautów :) Rozmawia nam się wspaniale, czuję bliskość z tym facetem i z lękiem myślę o momencie, kiedy to wszystko pryśnie. Obawiam się, że nie jest ze mną całkowicie szczery. Nie chciałabym, by okazało się, że jestem jego kolejnym wirtualnym podbojem i chwilową zabawą w... miłość (bo takie słowo już między nami padło). Czy są sposoby które pomagają jakoś sprawdzić, na ile ktoś w sieci jest prawdziwy? Tzn. czy mówi prawdę?"

-Irmina, 34 lata

Oto odpowiedź Malwiny:

Każdy może oszukiwać i grać kogoś, kim wcale nie jest – zarówno w życiu rzeczywistym, jak i w sieci. Większość ludzi chcących poznać przyjaciół poprzez internet obawia się, że tutaj bardziej jest się narażonym na wszelkiego rodzaju oszustów czy "nie-mówiących-całej-prawdy".

To prawda, ale należy wziąć pod uwagę, że właśnie tutaj najłatwiej kogoś takiego rozpoznać. Anonimowość czy nawet bezkarność powoduje, że Ci, którzy pozwalają sobie na granie kogoś, kim nie są – stają się bardzo nieostrożni, przesadzają i... sami niejednokrotnie gubią się w tym, co mówią.

Może mylą mu się imiona?

Poniżej podaję kilka spraw, nad którymi powinnaś się zastanowić, jeżeli Wasza znajomość trwa wystarczająco długo:

1. Udziela dwuznacznych lub sprzecznych odpowiedzi albo zmienia temat, gdy pytasz o jego sytuację osobistą (stan cywilny, praca, miejsce zamieszkania). Na jego stronie możesz się dowiedzieć, że jest kawalerem i nie ma dzieci, natomiast w rozmowie  wyznaje, co fantastycznego kupił córce na urodziny. Irytują go Twoje uwagi typu: "Przecież mówiłeś, że byłeś w Bangkoku".

2. Chętnie opowiada o karierze, wysokim stanowisku – natomiast nie potrafi udzielić sensownej informacji na  konkretny temat związany z jego branżą lub zadaniami związanymi z takim stanowiskiem.

3. Twierdzi, że mieszka sam i rozmawia z Tobą siedząc w pustym, samotnym mieszkaniu. Jednak nocą nigdy nie jest w sieci, w weekendy także jest poza zasięgiem. Nie chce rozmawiać przez telefon, mówiąc, że oddzwoni później. Nie potrafi powiedzieć, jak radzi sobie z praniem i prasowaniem koszul itp.

4. Twierdząc, że nie jest z nikim związany, zdarza mu się użyć liczby mnogiej w opowiadaniu np. "gdy ostatnio byliśmy nad morzem", "poszliśmy na zakupy" itd.

5. Wypytuje Cię o Twoje zasoby materialne i warunki mieszkaniowe. Mówi o chwilowych problemach finansowych, które uniemożliwiają mu zabranie Cię na weekend. Jeśli do wyjazdu dochodzi – płaci gotówką, nie kartą.

Pozdrawiam,

Malwina :)

kontakt@sztukaflirtu.pl

Szukasz bratniej duszy i nie wiesz, jak zacząć? Sprawdź, jak działa portal randkowy Sympatia.pl już dziś! Tak >>> Chcę wypróbować, rejestruję się teraz.

Możliwość komentowania treści została tymczasowo wyłączona. W najbliższym czasie udostępnimy nową platformę do publikowania komentarzy.
Pokaż więcej