7 maja 14 15:07

Pierwszy urlop we dwoje. Czy może być idealny?

Pierwszy wspólny urlop, czy choćby pierwszy wspólny weekend w romantycznym hoteliku, to ważny sprawdzian dla waszego kiełkującego związku. Pamiętajcie, że we dwoje wszędzie może być miło i romantycznie, jeśli tylko o to zadbacie.

Pierwszy urlop we dwoje Foto: Thinkstock

Już wkrótce po raz pierwszy spędzicie wspólny urlop tylko we dwoje? Sprawdźcie, co zrobić, by był idealny.

A właściwie, czy urlop we dwoje może być idealny?

Może, jeśli będziecie się trzymać kilku prostych zasad. Nie chodzi o to, by na każdym kroku zastanawiać się nad tym, czy postępujemy właściwie. Chodzi bardziej o to, by jeszcze przed wspólną podróżą przemyśleć kilka istotnych dla waszego związku spraw.

Urlop to czas, który warto dobrze wykorzystać i naładować akumulatory, zrelaksować się, przywieźć z niego same wspaniałe wspomnienia. Ale pierwszy urlop we dwoje będzie także momentem, kiedy poznacie się jeszcze bliżej i zobaczycie wzajemnie w nieznanych wam dotąd sytuacjach.

Oto 5 zasad udanego urlopu we dwoje:

1. Pierwszy wspólny urlop zaplanujcie dopiero wtedy, gdy poznacie się nieco lepiej. Oczywiście, decyzja o spontanicznym wyjeździe z przystojnym nieznajomym być może brzmi świetnie, ale tego typu "akcje" kończą się dobrze tylko w filmach. Choć i tam nie zawsze.

Poznajcie się zatem najpierw, poczujcie w swoim towarzystwie swobodnie - pamiętajcie, że spędzicie ze sobą sporo czasu. Jeśli po dwóch dniach okaże się, że wyjechaliście z kimś, kto kompletnie nie odpowiada waszym oczekiwaniom, pierwszy wspólny urlop będzie koszmarem.

2. Razem wybierzcie miejsce docelowe waszej podróży. Oboje powinniście czuć się tam dobrze i swobodnie. Jeśli jedno z was lubi morze, a drugie góry, znajdźcie kompromis i wybierzcie miejsce, gdzie jeszcze żadne z Was nie było. Nie ma nic piękniejszego, niż odkrywanie nowych miejsc tylko we dwoje. Zbliżycie się do siebie i co więcej – nigdy nie zapomnicie wyprawy w miejsce, które oboje widzieliście po raz pierwszy.

3. Od początku dbajcie o swoje zdrowie. Nic tak skutecznie nie zepsuje romantycznej atmosfery jak dolegliwości żołądkowe, np. związane ze zmianą flory bakteryjnej, czy inne komplikacje, jak np. udar słoneczny, bo – będąc na plaży – straciliście poczucie czasu. Możecie uniknąć typowych, wakacyjnych problemów, jeśli odpowiednio się przygotujecie.

4. Zróbcie plan wspólnego wyjazdu, choćby bardzo ramowy. Wystarczy, że podczas luźnej rozmowy wybadacie, jakie są oczekiwania waszego partnera i co chciałby przeżyć lub zobaczyć podczas urlopu tylko we dwoje. Opowiedzcie sobie o swoich poprzednich, udanych wakacjach, miejscach i czynnościach, które w czasie wolnym sprawiają wam szczególną przyjemność. Unikniecie niedomówień i rozczarowań. Poznacie swoje potrzeby i oczekiwania i co wiecej - będziecie mogli je wzajemnie spełniać.

5. Zadbajcie o romantyczne szczegóły. Romantyzmu na urlopie tylko we dwoje nigdy za wiele! Zapytajcie więc podczas rezerwacji hotelu, czy nie ma w swojej ofercie, np. pakietów specjalnie dla par, które zapewniają zakochanym wiele atrakcji (szampan do pokoju, czekoladki, kwiaty, możliwość skorzystania z masażu czy kąpieli z eterycznymi olejkami czy zamówienia śniadania do łóżka). Jeśli nie możecie znaleźć podobnych ofert, zdajcie się na swoją wyobraźnię ;)

I na koniec ważna wskazówka: podczas urlopu we dwoje przede wszystkim odprężcie się, nastawcie na dobrą zabawę i relaks w wyjątkowym przecież towarzystwie. Nie oczekujcie od siebie zbyt wiele i starajcie unikać wszelkich konfliktów. To ma być przyjemny czas. Wasz wspólny czas. Jeśli o tym nie zapomnicie, będzie idealny.

Szerokiej drogi!

Malwina

Chcesz poznać osobę, z którą połączy cię wyjątkowe uczucie? Marzysz o partnerze, z którym każdy urlop będzie idealny? Dołącz do singli, którzy - tak jak ty - pragną poznać bratnią duszę! >>Dołącz za darmo do Sympatii Plus<<

Możliwość komentowania treści została tymczasowo wyłączona. W najbliższym czasie udostępnimy nową platformę do publikowania komentarzy.
Pokaż więcej