28 wrz 14 22:34

Oto, jak reagują ludzie, kiedy osoba poznana on-line, w rzeczywistości jest grubsza niż na zdjęciach

Randkowanie on-line jest dzisiaj czymś zupełnie naturalnym, tak jak i przenoszenie tego typu znajomości do realnego świata. Od znalezienia kogoś w portalu randkowym, do umówienia się z nim na spotkanie, jest już niedługa droga. Jednak, czy kiedykolwiek przeszło wam przez myśl pytanie, jak zachowalibyście się w sytuacji, gdyby osoba poznana on-line, w realu okazała się być – delikatnie rzecz ujmując – nieco bardziej przy kości?

Udostępnij
1752
Oto, jak reagują ludzie, kiedy osoba poznana w internecie, w rzeczywistości jest grubsza niż na zdjęciach Foto: Simple Pickup / YouTube

Każdy z nas ma pewne obawy związane z przeniesieniem znajomości z wirtualnego świata do rzeczywistości. Jak wynika z badań cytowanych w programie dokumentalnym "When Strangers Click: Five Stories From the Internet", kobiety boją się, że nowo poznana osoba okaże się seryjnym mordercą, podczas gdy mężczyźni martwią się o to, czy kobieta, z którą umówili się na randkę, w rzeczywistości nie będzie… zbyt gruba.

Twórcy serwisu Simple Pickup postanowili przeprowadzić pewien eksperyment, którego celem miało być sprawdzenie tej teorii.

Jego ideą było uchwycenie reakcji kobiet i mężczyzn, którzy umówili się na randkę z kimś, kto w rzeczywistości był o wiele grubszy, niż wskazywały na to zdjęcia umieszczone na jego Tinderze.

W pierwszej części eksperymentu uczestniczyło pięciu mężczyzn. Każdy z nich umówił się na randkę z tą samą dziewczyną, która na zdjęciach opublikowanych w internecie, wyglądała nie tylko na atrakcyjną, ale przede wszystkim szczupłą osobę. Przed randką została ona poddana totalnej metamorfozie. Użycie klejów do ciała oraz zrobienie odpowiedniego makijażu, dodało jej jednak kilkadziesiąt kilogramów.

Reakcje panów były dosyć dziwaczne, a często nawet bardzo złośliwe. Jeden z nich stwierdził, że jest żonaty. Kolejny poszedł do łazienki, z której już nie wrócił.

"Wyglądasz trochę bardziej zmysłowo ... Czy jesteś w ciąży?" – spytał jeden z mężczyzn, po czym dodał "naprawdę nie lubię ludzi, którzy mnie okłamują" i odszedł.

"To dosyć bulwersujące" – powiedział inny. "Jestem trochę zdenerwowany. Zmarnowałem benzynę  i mój czas, aby tutaj przyjechać".

Z pięciu mężczyzn został tylko jeden, który jednak nie mógł się powstrzymać przed zadaniem pytania: "czy lubisz jeść?"

Simple Pickup przeprowadziło także dokładnie taki sam eksperyment z odwróconymi rolami. Wyniki były zaskakujące.

Okazało się, że reakcje kobiet na chłopaka, który okazał się o wiele większy niż na zdjęciu, nie były aż tak niemiłe, jak ich kolegów. Chociaż wszystkie przyznały, że wygląda on inaczej niż na zdjęciach, to każda z nich zachowała się w bardzo kulturalny sposób. Trzy z pań były zdecydowane na kontynuowanie znajomości, a jedna z nich dała mu nawet buziaka.

Obejrzyjcie nagrania z eksperymentów.

Udostępnij
1752
Możliwość komentowania treści została tymczasowo wyłączona. W najbliższym czasie udostępnimy nową platformę do publikowania komentarzy.
Pokaż więcej