10 cze 14 12:40

Mężczyźni chcą tylko seksu, a kobiety...?

Czy kobiety, umawiając się na randkę, liczą na gruby portfel mężczyzny, a mężczyźni, spotykając się z kobietą, chcą tylko seksu? A może liczy się jednak coś więcej?

Czy mężczyźni myślą tylko o seksie? Foto: Thinkstock

W licznych dyskusjach singli powtarzają się dość podobne zarzuty wobec jednej i drugiej strony. Panie, kierowane obserwacją i doświadczeniem, mają swoje "ulubione" zastrzeżenia wobec panów. Panowie oczywiście nie pozostają im w tych osądach dłużni.

Pojawiają się tak radykalne wypowiedzi jak ta na forum portalu Sympatia.pl.

- Związki to opium dla kretynów wierzących w miłość - pisze Rob. - Narzędzie pijawek zwanych kobietami, które szukają sponsora zwanego chłopakiem, konkubentem lub mężem, aby zrobił im dzieci i na te dzieci harował, kiedy one będą siedzieć przed telewizorem albo łazić od fryzjera do kosmetyczki.

Panie odpowiadają w podobnym tonie...

- Facet uważa, że obowiązki domowe szkodzą mu potencję! - zauważa mężatka. - Moim zdaniem, jesteście po prostu coraz bardziej leniwi. Nie wymagamy od was cudów, ale Panowie, jeżeli nie potrafcie zapewnić swojej rodzinie należytej stopy życia i taka pani Kowalska musi iść do pracy, żeby na kredyt starczyło, to niestety obowiązki domowe w tym momencie powinny należeć w takim samym stopniu do was jak i do nas!

- Faceci to prymitywne stwory, bo myślą tylko o seksie - zapewnia z kolei Psycholog amator. - Kobiety, jako istoty bardziej wyrafinowane, myślą o dwóch rzeczach - pieniądzach i seksie. Co więcej, są stworzeniami szlachetnymi, ponieważ na rzecz tych pierwszych, są w stanie zrezygnować z tego drugiego.

Różne, często sprzeczne ze sobą statystyki, głoszą, że mężczyźni myślą o seksie od kilkudziesięciu do kilku tysięcy razy na dobę. Jednak, czy można bez wątpienia powiedzieć, że dotyczy to każdego mężczyzny? I czy tak samo - każda kobieta, wybierając się na randkę, zwraca uwagę przede wszystkim na zasób portfela swojego towarzysza?

Ile, Twoim zdaniem, jest prawdy w stereotypach, że kobietom zależy tylko na pieniądzach, a mężczyznom na seksie?

Możliwość komentowania treści została tymczasowo wyłączona. W najbliższym czasie udostępnimy nową platformę do publikowania komentarzy.
Pokaż więcej