13 sty 16 11:20

Jakie święta są dla ciebie idealne?

Każdy z nas ma swój idealny pomysł na święta. Dla jednych ważne jest bycie w gronie najbliższych, a inni mogliby funkcjonować bez nich. Niech będzie to refleksja na temat tego, co preferuje Twój partner i jak mogłyby wyglądać wasze wspólne święta.

Udostępnij
0

Zwykle rozważasz rolę gospodarza podczas świąt Bożego Narodzenia. Jednocześnie Twoja mama lub partner przejmuje pałeczkę pierwszeństwa i woli sama wszystko zorganizować. Nie pozostaje ci nic innego jak dopasować się do roli gościa, choć po cichu marzysz o tym, aby zorganizować kolację wigilijną u siebie.:

Raczej nie.
Raczej tak.

Z niecierpliwością oczekujesz świąt, ponieważ nie możesz doczekać się przygotowań do rodzinnego spotkania. Wyboru choinki, doboru jej przystrojenia, spotkania z rodziną. Klimat świąt to da ciebie najlepszy czas w roku.:

Raczej nie.
Raczej tak.

Spotkanie z rodziną to dla ciebie wyjątkowy czas. Czekasz na ten moment i za każdym razem czujesz się wyjątkowo dobrze. Czasem myślisz sobie, że takich spotkań z najbliższymi w ciągu roku mogłoby być więcej.:

Raczej nie.
Raczej tak.

Myślisz o sobie w kategoriach tradycyjnego podejścia do świąt. Rodzina, choinka, wspólny czas, przygotowywanie potraw, kolędy.:

Raczej nie.
Raczej tak.

Lubisz czas świąt. "Kevin sam w domu" po raz dwudziesty, ciężarówka coca-coli, zapach ciasta, Last Christmas Wham!, i wiele, wiele innych symboli powoduje, że czujesz się dobrze.:

Raczej nie.
Raczej tak.
Twój wynik: Masz sentymentalną duszę!
Święta dla Ciebie to czas tradycyjny, który chcesz spędzać w gronie rodzinnym. Większość symboli świątecznych wywołuje uśmiech na Twojej twarzy i nie możesz doczekać się, aby spotkać się z rodziną. Najlepiej lubisz spędzać święta u rodziców, przy stole. A zapach świątecznych wypieków wprowadza Cię w bardzo pozytywny stan. Pamiętaj, że to, jak spędzisz święta zależy również od tego, jaki stosunek do tego okresu ma Twój partner/partnerka. Rozmawiajcie o tym i nie zakładaj, że skoro Ty uwielbiasz ten czas, to podobnie ma Twoja druga połowa. Mamy różne doświadczenia i właśnie w okresie świąt stajemy się bardziej refleksyjni. Znajdujemy chwilę na to, aby zastanowić się nad swoimi relacjami rodzinnymi. A jak to jest u Twojego partnera? porozmawiajcie o tym, aby czas świat był dobrym czasem dla Was obojga.
Podziel się wynikiem:
Podziel się
Tweetnij
Udostępnij
Twój wynik: Nie jesteś entuzjastą świąt.
Nie masz stereotypowego podejścia do okresu świąt, a ciągłe spędzanie czasu z rodziną może być dla Ciebie nadmiernym wysiłkiem emocjonalnym. W związku z tym możesz preferować umiar pomiędzy czasem z rodziną, a czasem dla Ciebie. Jeśli jednak Twój partner/-ka, to miłośnik/-czka świąt, to rozmawiajcie o tym, aby uniknąć niepotrzebnych nieporozumień.
Podziel się wynikiem:
Podziel się
Tweetnij
Udostępnij
Udostępnij
0
Możliwość komentowania treści została tymczasowo wyłączona. W najbliższym czasie udostępnimy nową platformę do publikowania komentarzy.
Pokaż więcej