24 lut 16 12:27

Jak się kłócisz i godzisz w relacji z drugą osobą? [QUIZ]

Są różne definicje szczęśliwego związku dwojga ludzi. Wiele badań potwierdza wpływ tego jak potrafimy przechodzić przez konflikt na trwałość związku. Quiz odnosić się będzie do tego, jak umiejętności zarządzania konfliktem zwiększają szanse na długoletnią relację.

Udostępnij
1

1. Gdy Twój partner/-ka po raz kolejny nie zmywa po sobie naczyń bliższa jest Ci reakcja…

Konsekwentnie sygnalizujesz, że ważna jest dla Ciebie higiena i czystość najbliższego otoczenia
Nie wytrzymujesz i robisz karczemną awanturę na temat zasad porządku

Gdy Twój partner/-ka spóźnia się kilka godzin z pracy, nie dając wcześniej znaku życia, bliższa jest Ci reakcja…

Milczysz i dajesz do zrozumienia, że jesteś obrażona / y
Okazujesz złość mówiąc, krzycząc i złorzecząc na temat tego czym jest odpowiedzialność

Gdy Twój partner/-ka znów zapomina w terminie zapłacić rachunki za mieszkanie, bliższa jest Ci reakcja…

Staram się zachować spokój, no może odrobiną sarkazmu okazuję dezaprobatę
W emocjach robię wykład na temat zobowiązań i konsekwencji, w złości mogę nawet zagrozić, że też o ważnych sprawach nie będę pamiętać..

Gdy Twój partner/-ka znów przekręcił imię jednego z Twoich największych przyjaciół, bliższa jest Ci reakcja…

Jest Ci przykro, ale starasz się tego nie okazać
Robisz jej / jemu wyrzut na temat tego czy naprawdę jej / jemu zależy na Tobie, skoro ma problem z pamięcią w kwestii ważnych dla Ciebie osób

Twój partner/-ka zamierza rzucić dobrze płatną pracę, bo szuka nowych wyzwań, bliższa jest Ci reakcja…

odczuwasz niepokój, ponieważ to ryzykowna decyzja, ale milczysz, licząc na to, że jednak zmieni zdanie
Złość w Tobie narasta, ponieważ wiesz jak dobra jest to praca i usiłujesz go nakłonić do zmiany zdania. Przecież Ty wiesz lepiej!
Twój wynik: Aktywny wulkan
Masz choleryczną naturę i wybuchasz jak bomba. Co na sercu, to na języku, przysłowiowo pisząc. Bywa, że emocję biorą górę. Zwłaszcza wtedy, kiedy partner nie postępuje po Twojej myśli. Możesz mieć tendencję do dominacji i zachowań dyrektywnych pod wpływem emocji. Prawdopodobnie uległy partner / partnerka Ci się podporządkuje, ale czy będzie szczęśliwy? Warto zwrócić uwagę na to jak radzisz sobie z emocjami i czy właściwie nimi zarządzasz. Jeśli zależy Ci na partnerskiej relacji opartej na zrozumieniu i rozmowie, to pomyśl nad zamianą stylu z dyktatury na demokrację związku. Powodzenia!
Podziel się wynikiem:
Podziel się
Tweetnij
Udostępnij
Twój wynik: Uległy altruista
Masz flegmatyczną naturę i konflikt przeżywasz wewnętrznie. Raczej nie okazujesz emocji w sposób energiczny. Nie wybuchasz i nie krzyczysz. Trudne sytuacje "wykrzykujesz w środku". Możesz mieć tendencję do unikania konfrontacji i unikania rozmów na trudne tematy. Masz nadzieję, że "rozejdzie się po kościach", a partner wpadnie na to, o co Ci chodzi lub dla świętego spokoju odpuszczasz. Prawdopodobnie silny partner / ka przejmie kontrolę, ale czy będzie szczęśliwy / a, jeśli nie wie, co czujesz i co się z Tobą dzieje w sytuacjach trudnych? Warto zwrócić uwagę na to jak radzisz sobie z emocjami i czy właściwie nimi zarządzasz. Jeśli zależy Ci na partnerskiej relacji opartej na zrozumieniu i rozmowie, to pomyśl nad zamianą stylu z uległości na partnerstwo z związku. Powodzenia!
Podziel się wynikiem:
Podziel się
Tweetnij
Udostępnij
Udostępnij
1
Możliwość komentowania treści została tymczasowo wyłączona. W najbliższym czasie udostępnimy nową platformę do publikowania komentarzy.
Pokaż więcej