2 cze 14 13:12

Jak podrywać na wakacjach?

Lato to świetny czas na niezobowiązujący, wakacyjny flirt. Właśnie wtedy jesteśmy najbardziej otwarci na wyzwania, przygody i nowe znajomości. Nie istnieje jeden, najlepszy sposób na skuteczny podryw, dlatego warto próbować wielu strategii lub działać spontanicznie.

Jak podrywać na wakacjach? Foto: Thinkstock

Amerykańskie badania dowiodły, że nasza atrakcyjność właśnie latem wzrasta aż o 22 proc. Zawdzięczamy to feromonom, które podczas wysokich temperatur wydzielamy intensywniej niż w pozostałe pory roku. Dlatego wykorzystaj ten czas i swój niewątpliwy urok.

Jeśli podrywanie jest dla ciebie stresujące, czas urlopu to idealny moment na przełamanie się spróbowanie swoich sił w kontaktach z płcią przeciwną. Luźna atmosfera, beztroskie lenistwo i piękna pogoda powodują, że każdy z nas jest pozytywnie nastawiony do świata u ludzi. Dlatego nie obawiaj się odrzucenia – w tych warunkach jest mało prawdopodobne.

O czym warto pamiętać?

Dbaj o wygląd

Fakt byczenia się pół dnia na plaży nie zwalnia cię z obowiązku zadbania o to, by schludnie wyglądać i przyjemnie pachnieć. Zapomnij o skarpetach i sandałach i nie pokazuj się codziennie w tych samych gatkach w groszki - to z pewnością nie pomoże ci nikogo poderwać. Na na wieczorną imprezę przygotuj się choć w minimalnym stopniu - niekoniecznie tak, jak to robisz, będąc w mieście, ale przynajmniej w minimalnym stopniu.

W grupie raźniej

Na plażę, ale nie tylko, rzadko przychodzimy samotnie. To nam ułatwia sprawę. Jeśli jesteśmy z kumplami, z łatwością włączymy się w rozmowę z grupą sympatycznych dziewczyn lub zaprosimy je, np. do wspólnej rozgrywki w siatkówkę. Chętniej też zgodzą się umówić z nami na grupowe wyjście na miasto, np. coś zjeść lub potańczyć. Wtedy przyjdzie czas na bardziej indywidualne rozmowy i flirtowanie.

Szukaj sytuacji

Oprócz meczu plażowej siatkówki jest mnóstwo możliwości, by zrobić ten pierwszy krok - nawet, jeśli jesteśmy akurat w pojedynkę. Jeśli postanowimy obejrzeć zachód słońca, możemy przy okazji poprosić dziewczynę czy chłopaka, by zrobiła nam zdjęcie. Szkoda przecież przegapić szansę na piękną fotografię z wakacji. Rozmowa rozkręci się sama. A jeśli jesteśmy na deptaku, wśród straganów i pamiątek, możemy kogoś zapytać, czy jej/jego zdaniem będzie do nas pasować wskazany t-shirt. Nieważne, gdzie i jak, ważne, by szukać naturalnych sytuacji, w których poznamy kogoś sympatycznego i zaprosić go na randkę.

Nie błaznuj

Wakacyjna atmosfera jest luźna i niezobowiązująca, dlatego twój podryw także powinien być lekki i zabawny. Zapomnij jednak o starych, wysłużonych i nudnych tekstach, w których roi się od "gwiazd na niebie" czy "pięknych oczu". Takie na nikogo dziś nie działają. O ile kiedykolwiek działały ;) Nie komplementuj nieudolnie osoby, którą chcesz poznać, nie porównuj jej do zjawisk atmosferycznych. Staraj się naturalnie poznać tę osobę bliżej, zadawaj jej pytania, zainteresuj się, kim jest i jak trafiła w to miejsce. Spraw, by zainteresowała się tobą bliżej.

Podejmuj ryzyko

Jeśli nie podejdziesz wyzwania i nie zagadniesz, stracisz jedyną szansę. Pamiętaj, że nawet, jeśli twoje starania nie spotkają się z uznaniem płci przeciwnej, mało prawdopodobne, że spotkamy tę osobę ponownie. Zachowaj spokój, bądź na luzie i staraj się bawić sytuacją. W końcu to nie egzamin, lecz niezobowiązujący, wakacyjny flirt.

Życzymy udanego flirtu i niezapomnianego urlopu!

***

A może chcesz poznać kogoś na randkę jeszcze przed urlopem? Jeśli marzysz o poznaniu przystojnego chłopaka lub pięknej dziewczyny, dołącz do grona osób poszukujących drugiej połówki. Jeszcze dziś zacznij nową znajomość>>> Tak, chcę poznać kogoś sympatycznego!

Możliwość komentowania treści została tymczasowo wyłączona. W najbliższym czasie udostępnimy nową platformę do publikowania komentarzy.
Pokaż więcej