1 kwi 14 10:17

Dlaczego ona flirtuje?

"Zaczynam się zastanawiać, czy to brak u niej asertywności, czy jakiś problem jest we mnie? Chciałbym dodać, że nie robi tego, gdy gdzieś idziemy razem, ale jej charakter pracy powoduje to, że dosyć często wychodzi sama.

Jest to jeden z najważniejszych problemów między nami. Mamy się pobrać, a ja nie wiem, czy jestem wstanie to zaakceptować? Nie wiem, co mam robić?".

- Piotr, 31 lat.

Poznaj odpowiedź Malwiny:

Nie zawsze akceptacja tej jednej jedynej osoby wystarcza naszemu ego. Podziw z jednej strony, po jakimś czasie powszednieje, chcąc poczuć się znowu wyjątkowo – pragniemy kolejnego potwierdzenia swojej atrakcyjności - adoracji. Takie pragnienie wcale nie oznacza osłabienia miłości czy sygnału, że partner nam się znudził. Potrzeba nam tylko "zastrzyku samozadowolenia". I oczywiście dotyczy to tak samo kobiet, jak i mężczyzn. Nawet, jeśli się do tego za nic w świecie nie przyznają.

Masz rację, Piotrze, pisząc o granicy flirtu, której nie powinno się przekraczać. Problem w umiejscowieniu tej cienkiej, niebezpiecznej linii, co dla jednego jest jeszcze niewinnym flirtem, dla innego staje się już śmiałym uwodzeniem, a ktoś jeszcze inny weźmie to samo zachowanie za grę wstępną.

Twoja partnerka flirtując, może naprawdę uważa to za niewinną zabawę? Może zachwyt otoczenia jest jej potrzebny, ponieważ sama w siebie nie za bardzo wierzy? A może po prostu chce w Tobie wzbudzić zazdrość?

Jesteście już razem jakiś czas, kochasz ją taką, jaka jest, czas pierwszej fascynacji powoli mija – a ona chce powrotu tych pierwszych uniesień. Potrzeba Wam szczerej, spokojnej rozmowy. Zastanów się, czy masz do niej pełne zaufanie. Czy kiedykolwiek dotknęła Cię zdrada i właśnie dlatego teraz niepokoi Cię zachowanie Twojej partnerki?

Moja rada: weź ją na romantyczną kolację do lokalu, komplementuj, ile się tylko da i zachowuj się tak, jakby to była Wasza pierwsza randka. Niech uwierzy, że za adoracje wszystkich facetów świata, wystarczy jej zachwyt w Twoich oczach. W ciągu całego wieczoru nie poruszaj sprawy flirtów z innymi!

Powodzenia,

Malwina

kontakt@sztukaflirtu.pl

Szukasz bratniej duszy i nie wiesz, jak zacząć? Sprawdź, jak działa portal randkowy Sympatia.pl już dziś! Tak >>> Chcę wypróbować, rejestruję się teraz.

Możliwość komentowania treści została tymczasowo wyłączona. W najbliższym czasie udostępnimy nową platformę do publikowania komentarzy.
Pokaż więcej