29 lut 16 12:54

Czy potrafisz zauroczyć się na nowo w starym związku? [QUIZ]

Z biegiem lat zwiększa się ryzyko wpadnięcia w rutynę i ślepy zauek w związku. Wiele par wypala się i z czasem stwierdza, że coś wygasło, że ta druga połowa nie wywołuje już takiego drżenia serca.

Udostępnij
0

Eksperymentujemy w sypialni, otwarcie rozmawiamy o naszych fantazjach, często dotykamy się

raczej nie
raczej tak

Zmieniamy rutyny dotyczące sposobu spędzania wolnego czasu (nowe sposoby, aktywności)

raczej nie
raczej tak

Znajdujemy czas na wspólne hobby, jak również na osobne, indywidualne pasje

raczej nie
raczej tak

Potrafimy spędzać czas bez siebie, jednocześnie odczuwając tęsknotę przy dłuższej rozłące

raczej nie
raczej tak

Interesujemy się rozwojem własnym i partnera/-ki. Mamy na to czas (nowe umiejętności, zainteresowania, języki, podróże, sport)

raczej nie
raczej tak
Twój wynik: Dbacie o płomień , żar i paliwo w związku
Prawdopodobnie masz na koncie co najmniej kilka trudnych momentów w relacji z drugą osobą. Dzięki temu wiesz, że związek długotrwały jest skazany na kryzysy. To nic zaskakującego. Ważne jest to, jak przez nie przechodzić i jak dbać o bliskość w różnych aspektach (emocje, seks, intymność, aktywność). Kilka kluczowych wskazówek, które pewnie i tak stosujesz, znajdziesz poniżej: • Bądź ciekawy/-a drugiej połówki • Komplementuj • Dawaj uznanie • Rozmawiaj • Dotykaj • Dbaj o komunikację, rozmawiaj • Pielęgnuj sferę seksualną. Bardzo rzadko zdarza się, aby związki trwałe były bez seksu (tzw. białe małżeństwa) Powodzenia!
Podziel się wynikiem:
Podziel się
Tweetnij
Udostępnij
Twój wynik: Uwaga! Ryzyko wypalenia relacji
Iistnieje ryzyko, że wpadliście w pułapkę rutyny i dnia codziennego. Dzień zamienia się w tydzień? Tydzień w miesiąc? Miesiąc w rok? Rok po roku upływa jakby minął miesiąc? A wy żyjecie podobnie, robiąc to samo dzień po dniu? W sypialni nic się nie dzieje? Nie ma o czym rozmawiać? Czas wolny jest przewidywalny tak jak to, że rano wstaje słońce? Czas to zmienić! Pamiętaj, że zmieniamy się w czasie. Nasze potrzeby również. Co oznacza, że jeśli przez lata twoje życie wygląda tak samo, to istnieje ryzyko, że pewne potrzeby (bliskość, intymność, ciekawość, uczenie się, rozwój) nie są spełnione. Zwróć uwagę na opis do odpowiedzi A. Tam znajdziesz wskazówki, jak zadbać o ogień!
Podziel się wynikiem:
Podziel się
Tweetnij
Udostępnij
Udostępnij
0
Możliwość komentowania treści została tymczasowo wyłączona. W najbliższym czasie udostępnimy nową platformę do publikowania komentarzy.
Pokaż więcej