12 paź 15 15:07

Czy potrafisz prawić komplementy?

Komplementy to język dostrzegania w drugim człowieku czegoś pozytywnego. Jeśli chcesz, aby inni ludzie postrzegali ciebie przez pryzmat pozytywnych informacji, sprawdź, jak poruszasz się w świecie pozytywnych słów. W pierwszej części psychozabawy dowiesz się, czy potrafisz je przyjmować.

Udostępnij
12

Komplementy to próba wpływania na drugą osobę, aby potem coś od niej uzyskać.

Nie zgadzam się.
Zgadzam się.

Prawienie komplementów jest sztuczne.

Nie zgadzam się.
Zgadzam się.

Gdy słyszę, jak ludzie komplementują się wzajemnie, myślę sobie: "Dobra, skończcie z tym teatrem i powiedzcie w końcu, co naprawdę myślicie".

Nie zgadzam się.
Zgadzam się.

Ludzie nie potrafią docenić tego, że są przez kogoś komplementowani.

Nie zgadzam się.
Zgadzam się.

Gdy mam kogoś pochwalić, docenić lub wyrazić uznanie, nie wiem, co powiedzieć. To takie żenujące…

Nie zgadzam się.
Zgadzam się.
Twój wynik: TAK
Wiesz, po co są komplementy i zdajesz sobie sprawę z tego, że pozytywne słowo wyzwala pozytywną energię i powoduje, że ludziom jest trochę lepiej w życiu. Nie zakładasz złych intencji u innych i uznajesz rolę komplementów w dobrej komunikacji pomiędzy ludźmi. Tak trzymaj!
Podziel się wynikiem:
Podziel się
Tweetnij
Udostępnij
Twój wynik: NIE
Prawienie komplementów sprawia ci trudność. Nie przepadasz za "słodzeniem" i tak traktujesz słodkie słówka. Komplementy to dla ciebie coś sztucznego i uważasz, że za tym może stać jakiś inny ukryty interes wobec drugiej strony. Pamiętaj, że pozytywne słowa mają moc i w życiu jest też miejsce dla takiej komunikacji. Komplementy warto dawać. Może na początek sprawdź taki komunikat: "Widzę, że…. (tu komentarz dotyczący zmiany u drugiej strony). Gratuluję!"
Podziel się wynikiem:
Podziel się
Tweetnij
Udostępnij
Udostępnij
12
Możliwość komentowania treści została tymczasowo wyłączona. W najbliższym czasie udostępnimy nową platformę do publikowania komentarzy.
Pokaż więcej