4 lip 14 09:49

Czy pokocham jej dziecko?

"Otóż niedawno poznałem na Sympatii pewną dziewczynę. Trochę poklikaliśmy i bardzo szybko zdecydowaliśmy się na spotkanie. Spotkaliśmy się oczywiście i bardzo fajnie nam się rozmawiało, mieliśmy wiele wspólnych tematów i ogólnie wpadliśmy sobie w oko. Gdy poszliśmy do samochodu oznajmiła mi, że ma dzidziusia! To było jak uderzenie cegłą w głowę!

Udostępnij
0

Właściwie to była moja wina, że nie doczytałem dobrze jej opisu i nieźle mnie zamurowało! Problem w tym, że nie mogę o niej zapomnieć! Cały czas korespondujemy ze sobą i nie potrafię przestać o niej myśleć, boje się tylko związku z taką osobą! Nie wiem, czy potrafiłbym zaakceptować i pokochać jej dziecko. Właściwie marzę, by zostać ojcem i jestem psychicznie na to przygotowany, ale mam mieszane uczucia i nie wiem jak ta znajomość się zakończy! Musze przyznać, że zależy mi niej!"

- Marcin, 24 lata.

Poznaj odpowiedź Malwiny:

Chyba nie muszę zwracać Ci uwagi, że zdanie "nie doczytałem jej opisu" brzmi dość niepoważnie – w świetle tego, co właśnie "nie doczytując" pominąłeś :) Jednak nie o tą niefrasobliwość tu chodzi, a wręcz przeciwnie: o dojrzałą decyzję, którą masz podjąć, a od której zależy w tym momencie przyszłość trzech osób. Wahasz się, czy kontynuując ten związek znajdziesz to, czego szukasz. Czy będziesz w stanie stworzyć rodzinę, której integralną osobą będzie małe dziecko – nie Twoje.

Wszystko zależy tak naprawdę od Twojego uczucia do tej dziewczyny. Taka sytuacja wymaga bardzo przemyślanych decyzji, szczerości i pewności wzajemnych uczuć. Musisz z biegiem czasu nabrać przekonania, że to właśnie ona jest Tą Jedyną, że kochasz ją naprawdę. Jeżeli przekonasz się, jak bardzo Ci na niej zależy - znajdziesz w sobie też miłość i siłę, by zaakceptować obecność jej dziecka w Twoim życiu, a może nawet pokochać jak własne.

Pamiętaj jednak, że decydując się z całą świadomością istniejącej sytuacji na taki związek - wiążesz się nie tylko z nią, ale też z dzieckiem. Nawet, jeśli nie pokochasz go tak, jakbyś chciał – ono może pokochać Ciebie. Twoje ewentualne rozstanie z jego mamą może przeżyć tak samo mocno, jakbyś był jego ojcem.

Decyzja o rozpoczęciu nowego związku dla samotnej matki jest bardzo ciężka. Nie kieruje się tylko i wyłącznie własnymi porywami serca - ocenia też partnera jako przyszłego członka istniejącej już rodziny, kogoś, kto będzie otaczał opieką ją i dziecko, a także miał wpływ na jego wychowanie. Chcąc pogodzić własne pragnienie bycia kochaną z miłością do dziecka, stara się znaleźć partnera, który zaakceptuje jej sytuację - przyjmując rolę zarówno partnera, jak i opiekuna. Pozostaje jednak zawsze kobietą, która pragnie miłości i osobistego szczęścia.

Życzę powodzenia,

Malwina

kontakt@sztukaflirtu.pl

Szukasz bratniej duszy i nie wiesz, jak zacząć? Sprawdź, jak działa portal randkowy Sympatia.pl już dziś! Tak >>> Chcę wypróbować, rejestruję się teraz.

Udostępnij
0
Możliwość komentowania treści została tymczasowo wyłączona. W najbliższym czasie udostępnimy nową platformę do publikowania komentarzy.
Pokaż więcej