20 lut 14 20:29

Czy można zakochać się w zdjęciu?

Czy można zakochać się w zdjęciu? W wirtualnej kobiecie? Wiem, że ona gdzieś jest, ale mam tylko zdjęcie i kilka informacji. Za każdym razem jak na nią patrzę, to mam motylki. Czy to się zdarza, czy to jest normalne? Dziś pyta mnie Olek, 25 lat.

Odpowiedź Malwiny:

Można :)

"Zakochanie się" w zdjęciu jest tym samym, co zakochanie się w obcej, nieznajomej kobiecie widzianej raz w życiu.

Porównując te dwie sytuacje, możemy przyjąć, że pod wrażeniem czyjegoś uroku, błysku w oku, miny, ruchu dłonią – można poczuć wielką sympatię do kogoś, kogo właściwie się nie zna.

Ktoś zauroczył Cię sobą, nawet o tym nie wiedząc. Szybsze bicie serca nawet na wspomnienie widoku tej osoby, pragnienie powtórzenia spotkania (wpatrywanie się w zdjęcie) możesz nazwać zakochaniem – ja jednak powiedziałabym: zauroczenie.

A zauroczyłeś się osobą, której wcale nie znasz. Na podstawie małego wycinka wiadomości o niej, zaczynasz "budować" w swojej wyobraźni kogoś, kto pasuje do Twoich wyobrażeń o idealnej partnerce.

Właściwie nie jesteś zauroczony czy zakochany w tej realnej kobiecie, której zdjęcie tak Cię poruszyło, ale w swojej fantazji na jej temat. Możesz sobie bezpiecznie o niej marzyć, a w Twojej wyobraźni wszystko będzie idealnie do siebie pasować.

Niesie to za sobą niebezpieczeństwo bolesnego rozczarowania, które może pojawić się w momencie konfrontacji Twoich wyobrażeń z rzeczywistością. Im dłużej pozwalasz sobie na marzenia dotyczące tej kobiety, tym bardziej one zaczynają żyć własnym życiem, w efekcie czego osoba, którą jesteś tak zafascynowany może mieć tylko  zamglone rysy pierwowzoru.

Często kierujemy się w ocenianiu nowych znajomych podobieństwami do ludzi, których znamy i podświadomie przypisujemy im cechy, które ich charakteryzują. Dziewczynę podobną do sympatycznej koleżanki ze szkoły, na wstępie znajomości, obdarzamy ciepłym zainteresowaniem, ze względu na to wspomnienie.

Kogoś podobnego do aktorki, grającej postać, która nam się podoba, też w pierwszej chwili będziemy  postrzegać, jako osobę obdarzoną zaletami tej postaci. Oczywiście jest to tylko pierwsze wrażenie. Ale w wypadku, gdy tylko na tym pierwszym wrażeniu mamy budować swoją opinię na czyjś temat (na podstawie zdjęcia, krótkiego spotkania), istnieje możliwość, że stworzysz w sobie obraz kogoś, kogo już znałeś.

Miło jest mieć o kim marzyć i myśleć... Może jednak spróbowałbyś nawiązać kontakt z właścicielką twarzy, która wywołała takie zamieszanie w Twoim sercu? Może rzeczywistość okaże się o wiele bardziej wspaniała od Twoich marzeń? A jeśli się rozczarujesz? Cóż... Może spotkasz kogoś, komu dasz szansę, by stał się jak najbardziej realny od samego początku :)

Życzę szczęścia,

Malwina

kontakt@sztukaflirtu.pl

Szukasz bratniej duszy i nie wiesz, jak zacząć? Sprawdź, jak działa portal randkowy Sympatia.pl już dziś! Tak >>> Chcę wypróbować, rejestruję się teraz.

Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.

 
No photo


Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się

Komentarze

No photo
No photo ~1rCvVx0Lu8RT Użytkownik anonimowy
~1rCvVx0Lu8RT
No photo ~1rCvVx0Lu8RT Użytkownik anonimowy
do ~AID7cVNnu:
No photo ~AID7cVNnu Użytkownik anonimowy
14 lut 16 06:43 użytkownik ~AID7cVNnu napisał
I just want to say I am all new to weblog and honlstey liked you're web-site. Probably I’m going to bookmark your website . You amazingly come with amazing writings. With thanks for sharing with us your blog.
Well I guess I don't have to spend the weekend fiigrung this one out!
8 paź 16 08:34
Liczba głosów:0
0%
0%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~AID7cVNnu Użytkownik anonimowy
~AID7cVNnu :
No photo ~AID7cVNnu Użytkownik anonimowy
I just want to say I am all new to weblog and honlstey liked you're web-site. Probably I’m going to bookmark your website . You amazingly come with amazing writings. With thanks for sharing with us your blog.
14 lut 16 06:43
Liczba głosów:0
0%
0%
| odpowiedzi: 1
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~Maroni Użytkownik anonimowy
~Maroni :
No photo ~Maroni Użytkownik anonimowy
Z doświadczenia wiem, że nie ma ideałów, a zakochać się w zdjęciu można bardzo łatwo, ale też można się jeszcze bardziej rozczarować! Widzieć osobę na zdjęciu i w realu są to zupełnie dwie różne rzeczywistości, dwa odmienne światy, gdzie jednym nich jest świat twojej wyobraźni! Sam w moim życiu złapałem się na tym ze cztery razy! Patrzyłem się później na te same zdjęcia stwierdzając, że jak ja mogłem to widzieć co widziałem i że niestety padłem ofiarą wlasnej wyobraźni.i wówczas zrozumiałem jak bardzo wyobraźnia ma wpływ na to co widzimy. W realu jesteś z osobą, widzisz i słyszysz ją, widzisz jej interakcje, czujesz jej emocjonalność podczas rozmowy jest fizycznie niejako w zasięgu reki, Czujesz każdy moment drgnienia jej warg, co już jest tysiącem zdjęć i doznań ( odnośnie porównania do zdjęć) Zdjęcie jest tylko i wyłącznie sygnałem wstępnym, że idę tą drogą, ale od zdjęcia do prawdziwego poznania drugiej osoby jest jeszcze daleka droga. To samo odnosi się do poznawania kogoś przez Skype, czy rozmowy przez telefon. A więc Drogi Przyjacielu, dopóki nie zaczniesz się spotykać dopóty weź sobie na wstrzymanie bo za daleko emocjonalnie odpłyniesz i "bidaka" nie trafisz do brzegu! ;)
1 lis 14 17:09 | ocena: 100%
Liczba głosów:1
0%
100%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Pokaż więcej