20 lut 14 20:29

Czy można zakochać się w zdjęciu?

Czy można zakochać się w zdjęciu? W wirtualnej kobiecie? Wiem, że ona gdzieś jest, ale mam tylko zdjęcie i kilka informacji. Za każdym razem jak na nią patrzę, to mam motylki. Czy to się zdarza, czy to jest normalne? Dziś pyta mnie Olek, 25 lat.

Odpowiedź Malwiny:

Można :)

"Zakochanie się" w zdjęciu jest tym samym, co zakochanie się w obcej, nieznajomej kobiecie widzianej raz w życiu.

Porównując te dwie sytuacje, możemy przyjąć, że pod wrażeniem czyjegoś uroku, błysku w oku, miny, ruchu dłonią – można poczuć wielką sympatię do kogoś, kogo właściwie się nie zna.

Ktoś zauroczył Cię sobą, nawet o tym nie wiedząc. Szybsze bicie serca nawet na wspomnienie widoku tej osoby, pragnienie powtórzenia spotkania (wpatrywanie się w zdjęcie) możesz nazwać zakochaniem – ja jednak powiedziałabym: zauroczenie.

A zauroczyłeś się osobą, której wcale nie znasz. Na podstawie małego wycinka wiadomości o niej, zaczynasz "budować" w swojej wyobraźni kogoś, kto pasuje do Twoich wyobrażeń o idealnej partnerce.

Właściwie nie jesteś zauroczony czy zakochany w tej realnej kobiecie, której zdjęcie tak Cię poruszyło, ale w swojej fantazji na jej temat. Możesz sobie bezpiecznie o niej marzyć, a w Twojej wyobraźni wszystko będzie idealnie do siebie pasować.

Niesie to za sobą niebezpieczeństwo bolesnego rozczarowania, które może pojawić się w momencie konfrontacji Twoich wyobrażeń z rzeczywistością. Im dłużej pozwalasz sobie na marzenia dotyczące tej kobiety, tym bardziej one zaczynają żyć własnym życiem, w efekcie czego osoba, którą jesteś tak zafascynowany może mieć tylko  zamglone rysy pierwowzoru.

Często kierujemy się w ocenianiu nowych znajomych podobieństwami do ludzi, których znamy i podświadomie przypisujemy im cechy, które ich charakteryzują. Dziewczynę podobną do sympatycznej koleżanki ze szkoły, na wstępie znajomości, obdarzamy ciepłym zainteresowaniem, ze względu na to wspomnienie.

Kogoś podobnego do aktorki, grającej postać, która nam się podoba, też w pierwszej chwili będziemy  postrzegać, jako osobę obdarzoną zaletami tej postaci. Oczywiście jest to tylko pierwsze wrażenie. Ale w wypadku, gdy tylko na tym pierwszym wrażeniu mamy budować swoją opinię na czyjś temat (na podstawie zdjęcia, krótkiego spotkania), istnieje możliwość, że stworzysz w sobie obraz kogoś, kogo już znałeś.

Miło jest mieć o kim marzyć i myśleć... Może jednak spróbowałbyś nawiązać kontakt z właścicielką twarzy, która wywołała takie zamieszanie w Twoim sercu? Może rzeczywistość okaże się o wiele bardziej wspaniała od Twoich marzeń? A jeśli się rozczarujesz? Cóż... Może spotkasz kogoś, komu dasz szansę, by stał się jak najbardziej realny od samego początku :)

Życzę szczęścia,

Malwina

kontakt@sztukaflirtu.pl

Szukasz bratniej duszy i nie wiesz, jak zacząć? Sprawdź, jak działa portal randkowy Sympatia.pl już dziś! Tak >>> Chcę wypróbować, rejestruję się teraz.

Możliwość komentowania treści została tymczasowo wyłączona. W najbliższym czasie udostępnimy nową platformę do publikowania komentarzy.
Pokaż więcej