4 lip 14 10:15

Czy mam się z nią spotkać?

"Droga Malwino! Poznałem ją poprzez Wasz serwis około dwóch miesięcy temu. Korespondujemy od czasu do czasu i sądzę, że łączy nas swego rodzaju przyjaźń. Miło mi się z nią rozmawia, ale w zasadzie od początku zakładałem, że to tylko interesująca znajomość.

Udostępnij
0

Nie dawałem tej Pani nigdy podstaw do tego, aby mogła sądzić, że z mojej strony to coś więcej. Często też pisałem o tym, kogo szukam i jak wyobrażam sobie moją przyszłą partnerkę. Wymienialiśmy uwagi ze swoich netowych kontaktów z innymi i było dla mnie jasne, że traktujemy się jak przyjaciół.

Ostatnio jednak napisała mi, że będzie przejazdem w moim mieście – mieszkamy w odległych zakątkach Polski - i chętnie by się ze mną wreszcie spotkała. Niby nie powinienem mieć nic przeciwko, ale nie miałem zamiaru pogłębiać naszej znajomości.

Nie chciałbym jednak zachować się niegrzecznie, ale też bez sensu jest stwarzanie złudzeń, że jest z mojej strony więcej uczuć do niej.

Jak radzilibyście mi postąpić w takiej sytuacji? Jak z niej taktownie i nie urażając tej Pani wybrnąć?"

- Tomasz, 23 lata

Poznaj odpowiedź Malwiny:

Rozumiem Twoje obawy przed bezpośrednim spotkaniem z przyjaciółką, ale raczej niepotrzebnie zakładasz, że to spotkanie odebrane byłoby przez nią jako deklaracja Twoich uczuć. Spróbuj podejść naturalnie do tej sytuacji.

Nic w tym dziwnego, że ktoś, kto zna Ciebie tylko z korespondencji chciałby przy okazji wyjazdu do Twojego miejsca zamieszkania odwiedzić Cię. Z jednej strony zawsze jesteśmy ciekawi realnej postaci naszych netowych przyjaciół, z drugiej – to zwyczajny kolejny etap międzyludzkich kontaktów.

Sposób, w jaki Twoja przyjaciółka zapowiedziała swój przyjazd – podkreślenie, że będzie w Twoim mieście zasadniczo z innych względów – sugeruje, że i ona chciałaby, aby spotkanie wypadło niezobowiązująco.

Sądzę, że najlepiej będzie, jeśli zaprosisz ją na pogawędkę przy kawie w dogodnej dla Ciebie porze. Jest jak najbardziej wskazane, żeby przy pierwszych kontaktach bezpośrednich z osobami, które znamy tylko z Sieci umawiać się na tzw. neutralnym gruncie i dla wzajemnego poczucia bezpieczeństwa w miejscu publicznym– a zatem nie we własnym domu, ale kawiarni, restauracji, kinie.

Dobrze też, jeśli pierwszym konfrontacjom w świecie rzeczywistym – czy z netowymi przyjaciółmi, czy też potencjalnymi partnerami – nie nadajemy przesadnej i mogącej do czegoś obligować oprawy. A zatem pierwsze spotkania powinny być zaplanowane jako stosunkowo krótkie i nie generujące wysokich kosztów finansowych żadnej ze stron.

Sądzę zatem, że dobrze będzie, jeśli spotkasz się ze swoją przyjaciółką biorąc pod uwagę moje sugestie. Jestem przekonana, że Twoja partnerka będzie tym w pełni usatysfakcjonowana i miło spędzicie czas. Interesujące przyjaźnie to coś, co nie zdarza się codziennie i nie warto, nawet ze względu na siebie samego, z nich rezygnować.

Życzę Wam udanego spotkania,

Malwina

kontakt@sztukaflirtu.pl

Szukasz bratniej duszy i nie wiesz, jak zacząć? Sprawdź, jak działa portal randkowy Sympatia.pl już dziś! Tak >>> Chcę wypróbować, rejestruję się teraz.

Udostępnij
0
Możliwość komentowania treści została tymczasowo wyłączona. W najbliższym czasie udostępnimy nową platformę do publikowania komentarzy.
Pokaż więcej