20 lut 14 19:35

Czy kobiety chcą rycerzy?

"Kobiety jęczą, że chciałyby spotkać romantycznego faceta. Takiego zdolnego do szaleństw w imię miłości. Właśnie jestem takim facetem." Dziś odpowiem na wątpliwości Leona.

"Czy kobiety chcą być ze mną? Nie – bo (uwaga!) jestem: dziecinny, nieodpowiedzialny, niepoważny, nieracjonalny, dziwny.

Więc jaka ma być ta romantyczność? Zarezerwowana tylko na czas, kiedy jesteśmy we dwoje w czterech ścianach? Bez wygłupów we dwoje, bez szaleństw..? 'Nie wygłupiaj się...!' słyszę najczęściej, kiedy chcę zrobić coś miłego, ale niemieszczącego się w normach – 'nie przychodź niespodziewanie do mnie nad ranem z kwiatami i truskawkami, bo muszę się wyspać, uprzedź mnie kiedy zabierasz mnie do drogiej restauracji, bo muszę się odpowiednio ubrać, nie klękaj przede mną z kwiatami na ulicy, bo ludzie patrzą.' To ostatnie słyszę najczęściej – bo ludzie patrzą! Kobiety, czy wy wiecie, czego chcecie? Gdzie wasze pragnące szaleństw i romantyczności dusze?! (...)"

Leon, 23 lata

Oto odpowiedź Malwiny:

Cios w samo serce – dla nas kobiet, które pragną właśnie nieustannej adoracji.

Prawda jest jednak taka, że chciałybyśmy uchodzić za romantyczne dusze, gotowe do poświęceń, bez reszty angażujące się w miłość.

Większość kobiet przyznaje, że traci głowę kiedy się zakochuje, ale bardziej jest to określenie tego – jak byśmy chciały, aby było.

O romantycznym, dzielnym rycerzu na białym koniu, który nie wstydzi się uczuć i okazywania swego do nas przywiązania, marzy wiele z nas – marzy, ale wybierając stałego partnera, raczej kierujemy się myślą: czy on będzie dobrym, odpowiedzialnym, opiekuńczym facetem, który zapewni mnie i dzieciom spokojne życie?

Wspaniale żyć w bajce, pełnej zmysłowych uniesień i szaleństwa miłości. Każda kobieta czuje jednak, że to tylko preludium do dobrego życia. Gotowa jest na niezwykły związek, gdzie każdy dzień jest niespodzianką – pod warunkiem, że będzie to układ, który uwzględnia romantyczne tęsknoty obojga.

Pewna znajoma związana była przez wiele lat z uroczym, przemiłym, wrażliwym mężczyzną, którego zazdrościły jej przyjaciółki. Zawsze szarmancki – skory też do nieszablonowych zachowań i gestów. A to budziła się w pościeli pokrytej płatkami kwiatów, a to znalazła w porannej jajecznicy złoty łańcuszek z serduszkiem albo przed wschodem słońca obudził ją, by zawieźć na Kopiec Kościuszki, by - jedząc truskawki zapijane szampanem - ten wschód słońca oglądać.

Na każde przeprosiny dostawała wiersz i różę, a przeprosin było sporo, bo on miał duszę artysty, więc jego niespokojny duch gnał go wciąż przed siebie, nie przypominając mu czasem drogi powrotnej przez kilka dni.

Zwiędłe płatki kwiatów sprzątała potem kilka dni, rachunku za gaz raczej łańcuszkiem nie dało się zapłacić, a chronicznie niewyspana – zawaliła dość ważny projekt w pracy.

Parę lat w imię miłości żyła w tej bajce, aż poczuła się zmęczona, a wiersze nie mieściły się już w szufladach. Kiedy postanowiła jednak rozejść się z nim – usłyszała, że swoją przyziemnością zabiła piękną miłość, a jemu chce podciąć skrzydła – bo nigdy go naprawdę nie kochała – widocznie nie jest zdolna do miłości i nie poznała, jakie szczęście jej się trafiło.

Nie można żyć samym chlebem, nie można skupiać się tylko na prozaicznych sprawach tego świata.

Warto jednak pamiętać, że romantykiem można być, także troszcząc się o uczucia obiektu romantycznych westchnień.

Pozdrawiam,

Malwina :)

kontakt@sztukaflirtu.pl

Szukasz bratniej duszy i nie wiesz, jak zacząć? Sprawdź, jak działa portal randkowy Sympatia.pl już dziś! Tak >>> Chcę wypróbować, rejestruję się teraz.

Możliwość komentowania treści została tymczasowo wyłączona. W najbliższym czasie udostępnimy nową platformę do publikowania komentarzy.
Pokaż więcej