12 mar 14 10:47

7 rzeczy, których nie powinieneś mówić o singalch

Singiel ma pod górkę. Zawsze. Każdy nieustannie lituje się nad nim, powtarzając, że może już za rogiem, już tuż tuż, jest ta jego – w mniemaniu otoczenia –  upragniona miłość. A może on czy ona nie szuka? Może teraz chce skupić się na nauce czy karierze? Oto 7 rzeczy, których nie powinieneś mówić o singalch przy singlu– jeśli nie chcesz go zdenerwować ;)

singielstwo Foto: Shutterstock

1. Single są samotni, bo nikt ich nie chciał

Błąd. Singielstwo to wybór. Singiel jest sam, bo chce, a nie bo nie ma wyboru lub z wyboru płci przeciwnej ;) Z różnych powodów, których nie ma obowiązku zdradzać, zdecydował się w danej chwili być sam. Może po to by popracować nad swoimi wadami. Może nie chce się angażować. Być może chce skupić się w tej chwili na karierze. W każdym razie, bycie w związku nie jest w tej chwili obiektem jego zainteresowań.

2. Rodzina jest najważniejszą wartością

Ok, to możesz powiedzieć przy singlu – ale tylko jeśli Twoja definicja rodziny to coś więcej niż mąż/żona. Jeżeli postrzegasz rodzinę wyłącznie przez pryzmat małżeństwa – nie denerwuj singla ;) Rodzina to przecież nie tylko partner czy partnerka, ale także rodzice, rodzeństwo, dziadkowie i inni. Bycie singlem nie oznacza, że ktoś nie może być rodzinny.

3. Singiel umrze w samotności

Przeczytaj ponownie punkt 1 i 2. Singiel – jeżeli tylko będzie chciał zawsze może zrezygnować z bycia singlem, a związek może wejść w sferę jego zainteresowań w wybranym przez niego czasie. Poza tym może utrzymywać bliskie relacje z rodziną.

4. Znajomi Cię opuszcza, bo skupią się na własnym związku

Cóż, to zdarza się często. Osoba zakochana urywa kontakty ze znajomymi, aby w 100% skupić się na związku. Single są pewni jednego – prawdziwi przyjaciele nigdy o sobie nie zapominają.

5. Nie martw się – znajdziemy Ci kogoś!

Ponownie – singiel jest singlem, bo tego chce. Nie czuje się źle w towarzystwie, gdzie przeważają pary. Nie szukaj mu nikogo na siłę - jeżeli będzie kimś zainteresowany, z pewnością da Ci znać. Nie unikaj zapraszania go na imprezy, gdzie przeważają pary. Nie poczuje się on gorszy przychodząc samemu – poczuje tylko, że kumpel go ignoruje i przez to omija go świetna zabawa.

6. Niemożliwe, że jesteś sam/a! Przecież jesteś super!

Ewentualnie pojawia się wersja alternatywna: "nie wiedza co tracą!". Singiel ma czas skupić się na sobie i własnym rozwoju. Zna swoje wady i zalety i pracuje nad sobą. W skrócie – wie, że jest super, a jeśli nie to ma możliwość pracy nad wadami. Nie musisz przypominać mu, że jest świetny – on to wie :)

7. Jesteś zbyt wybredna/y

Być może to prawda, single mogą być wybredni. Ale to ich wybór. Może mają określony styl życia i szukają kogoś, kto będzie do niech w 100% pasował. Widocznie nie chcą tworzyć związku z kimś "na siłę" i trwać w nim bo "tak trzeba". Ponownie – singiel jest singlem, bo tego chce – jeżeli będzie chciał "obniżyć" wymagania to tak zrobi – bez względu na Twoją opinię .

Możliwość komentowania treści została tymczasowo wyłączona. W najbliższym czasie udostępnimy nową platformę do publikowania komentarzy.
Pokaż więcej