7 mar 14 13:02

6 rzeczy, których nie powinno się mówić kobiecie

Są słowa, które na kobietę działają jak płachta na byka i zwiastują tylko kłopoty. Jeśli chcesz uniknąć niepotrzebnego konfliktu, postaraj się wyeliminować je ze swojego słownika. Oto zdania, których lepiej nigdy nie mówić do kobiety.

Tego nigdy nie mów kobiecie Foto: Thinkstock

1. Nie mogę Ci pomóc przy obiedzie, właśnie gonię trolla

Są rzeczy ważne i ważniejsze. Dla Twojej kobiety rzeczą "ważniejszą" z pewnością nie będzie osiągnięcie kolejnego levelu w grze komputerowej. Nie, nie interesuje jej również, ile masz doświadczenia w danej postaci, ani dlaczego musisz udać się na najwyższą górę w celu zdobycia magicznego miecza. Swój brak pomocy uargumentuj dowolnie, tylko proszę, nie mów nic o grach komputerowych ani fikcyjnych postaciach…

2. Nie wiem, co ze wspólnym wieczorem. Ty coś zaproponuj

Mężczyzna z pomysłem to mężczyzna na wagę złota. Oczywiście, powyższe zdanie może wyrażać Twoją chęć zrobienia w danym dniu tego, na co ma ochotę Twoja partnerka. Jeśli jednak za każdym razem oczekujesz od niej gotowego scenariusza, a sam nigdy nie wychodzisz z inicjatywą – zapewniam Cię, skończy się to niebawem kłótnią, albo przynajmniej "fochem".

3. Moja eks...

Nieważne, czy chcesz porównać wygląd, czy charakter swojej ukochanej do swojej byłej dziewczyny – nie rób tego. To sygnał dla niej "on żałuje, że zerwał ze swoją byłą, pewnie chce do niej wrócić". Tak samo nie na miejscu będzie ciągłe wspominanie wspólnych przygód, wakacji, czy form spędzania czasu z byłą. Twoja obecna nie chce o niej słuchać i kropka. A najchętniej zapomniałaby o jej istnieniu. Ty chyba też nie masz zbytnio ochoty wysłuchiwać, co Twoja ukochana robiła ze swoim byłym, prawda?

4. Moja koleżanka Ania, wiesz, ta z pracy…

Ciągłe wspominanie koleżanki z pracy jest podobne do ciągłego wspominania swojej byłej. Zasadniczą różnicą jest jednak fakt, że coś może Was łączyć – przecież codziennie spędzacie wspólnie parę godzin w pracy, a Ty mówisz o niej jeszcze po powrocie do domu. Nawet, jeśli z "Anią" łączą Cię naprawdę czysto przyjacielskie stosunki – nie opowiadaj o niej w domu. Nie chcesz chyba, żeby Twoja ukochana podejrzewała Cię o biurowy romans.

5. Twoja przyjaciółka jest głupia!

Nieważne, jak bardzo złości Cię jej przyjaciółka. Nieważne, jak bardzo mocno poirytowany chodzisz, kiedy ona Was odwiedza. Swoje odczucia wobec niej zostaw dla siebie. Twoja ukochana poczuje się urażona, jeśli jakieś negatywne słowa padną w stronę jej przyjaciółki – przecież to ona ją wybrała na powierniczkę sekretów, pośrednio krytykujesz więc jej wybór. Poza tym, jeżeli Twoja ukochana "wygada" się przyjaciółce, możesz być pewien, że przy kolejnej kłótni przyjaciółka - doradzając Twojej dziewczynie - nie spojrzy na sprawę obiektywnie.

6. Powinnaś schudnąć

Nawet, jeśli naprawdę zależy Ci na zdrowiu swojej drugiej połówki, a nie na tym, żeby była "superlaską"- nie mów jej wprost, że ma schudnąć. Jeśli już musisz poruszać ten temat, zrób to w inny sposób: zaproponuj wspólne wypady na basen, wspólne poranne bieganie w parku.

Wciąż szukasz kobiety, z którą mógłbyś dzielić dobre i złe chwile? Być może odnajdziesz ją w portalu randkowym. Singielki z całej Polski szukają partnera właśnie w ten sposób. Chcesz spróbować? Zarejestruj się już teraz>>

Możliwość komentowania treści została tymczasowo wyłączona. W najbliższym czasie udostępnimy nową platformę do publikowania komentarzy.
Pokaż więcej