27 mar 14 11:32

4 kroki: Jak dogadać się po kłótni z partnerem?

Zazwyczaj zaczyna się od jakiegoś błahego powodu czy przykrej uwagi w stronę partnera. Z biegiem czasu słowa stają się coraz ostrzejsze i awantura gotowa. Każdy z nas zna ten scenariusz na pamięć. Najważniejsze to umieć się pogodzić.

Jak dogadać się po kłótni Foto: Shutterstock

Co dalej? Jak dogadać się z partnerem po kłótni? Oto kilka wskazówek, które pomogą Wam załagodzić atmosferę.

1.Podczas godzenia się, pamiętajcie o szacunku

Pozwól partnerowi dokończyć swoją wypowiedź. Unikaj ciągłego przerywania. Ustalcie między sobą zasadę: gdy jedno mówi, drugie stara się uważnie słuchać. Zasada ta jest bardzo ważna.

2. Mów otwarcie o swoich emocjach

Każdy z nas ma prawo do emocji i nie jest to powód do wstydu. Zawsze mów głośno o swoich odczuciach oraz o tym, co w danym momencie cię trapi. W przypadku, gdy będziesz wszystko trzymała w sobie – rozczarujesz się. Pamiętaj o tym, że twój partner nie potrafi czytać w twoich myślach! Dlatego rozmawiajcie ze sobą jak najwięcej.

3. Zachowaj dystans

Przede wszystkim musicie nauczyć się panować nad niezgodnościami. Jeśli będziecie zachowywać dystans, będzie wam łatwiej określić, na czym polegał wasz konflikt. Nie omijaj tematów. Nazywaj rzeczy po imieniu. Jeśli nie potrafisz zrozumieć postępowania twojej drugiej połówki, wprost zapytaj o co chodzi. Tak szybciej dojdziecie do sedna sprawy.

4. Nie bój się negocjacji

Każda para powinna znać moc negocjacji. Sztuka negocjacji nie jest łatwa, ale przynosi wiele korzyści. Dzięki niej możemy szybko rozwiązać problem. Pamiętajcie o tym, że w związku nigdy nie rządzi jedna osoba! Nie lekceważ zdania drugiej osoby, a potraktuj je jako wskazówkę do dogadania się.

Wciąż szukasz kobiety, z którą mógłbyś dzielić dobre i złe chwile? Być może odnajdziesz ją w portalu randkowym. Singielki z całej Polski szukają partnera właśnie w ten sposób. Chcesz spróbować? Zarejestruj się już teraz!

Możliwość komentowania treści została tymczasowo wyłączona. W najbliższym czasie udostępnimy nową platformę do publikowania komentarzy.
Pokaż więcej